Florencē notiks Rīgas dienas svinības

27.05.2015. 13:18

28. maijā Florencē, atzīmējot 15. gadadienu kopš sadraudzības līguma parakstīšanas starp  Rīgu un Florenci, notiks Rīgas diena Florencē.

Tās laikā plānotas Rīgas un Florences pilsētu pašvaldību delegāciju tikšanās, lai izvērtētu līdzšinējo sadarbību un vienotos par nākotnē īstenojamajiem projektiem, kā arī lai attīstītu un stiprinātu kontaktus starp pašvaldību institūcijām, paplašinātu kultūras un tūrisma programmu apmaiņu starp abām sadraudzības pilsētām.

Rīgas diena Florencē sāksies ar preses konferenci, kurā piedalīsies Rīgas delegācijas vadītājs, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, Florences mēra vietniece starptautiskās sadarbības jautājumos Nikoleta Mantovani (Nicoletta Mantovani), Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis un Rīgas domes deputāte, Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča.

Florences iedzīvotājiem būs iespēja dzirdēt folkloras kopas “Grodi” priekšnesumu pilsētas centrāltirgus ēkā un baudīt Latvijā ražotus saldumus. 

Savukārt pēcpusdienā notiks Rīgas dienas Florencē svinīgā pieņemšana, kuru atklās Rīgas pilsētas domes un Florences mērijas pārstāvji - Juris Radzevičs, Nikoleta Mantovani, kā arī  vēstnieks Artis Bērtulis. Pieņemšanas laikā varēs iepazīties ar režisoru Ulda Cekula un Stefano Tealdi (Stefano Tealdi) uzņemtajām dokumentālajām filmām par Rīgas un Florences centrāltirgiem, kā arī degustēt šefpavāra Kārļa Celma sagatavotos Latvijas tradicionālos ēdienus. 

Rīgas dienu Florencē organizē Rīgas pilsētas un Florences pilsētas pašvaldības ar Latvijas vēstniecības Itālijā, Rīgas tūrisma attīstības biroja un Latvijas goda ģenerālkonsula Florencē Nikolo Rozitani (Niccolo Rositani) atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā