Vēstnieks Artis Bērtulis darba vizītē Maltā informē par Latvijas prezidentūras paveikto un atklāj prezidentūras koncertu

20.05.2015. 16:01

19. maijā vēstnieks Artis Bērtulis darba vizītē Maltā ar lekciju uzstājās  Maltas Eiropas Savienības vadības un darbības komitejā (MEUSAC)  par Latvijas ES prezidentūras gaitu un turpmākajām aktivitātēm. Lekcijas laikā vēstnieks informēja par prezidentūras darba rezultātiem un uzsvēra, ka gaidāmais Rīgas Austrumu Partnerības valstu samits būs vēsturisks turpmākās ES Austrumu partnerības politikas īstenošanā. 

Latvijas ES prezidentūras ietvaros Maltas prezidentes oficiālajā rezidencē notika prezidentūras publiskās diplomātijas pasākums, kurā uzstājās vokālā grupa “Latvian Voices”. 

Uzrunā Maltas prezidentei Marijai Luīzei Koleirai (Marie Louise Coleiro)  un klātesošajiem Maltas valdības, diplomātiskā korpusa, kā arī mediju un sabiedrības pārstāvjiem,  vēstnieks uzsvēra Latvijas un Maltas labās divpusējās attiecības, kas palīdz stiprināt sadarbību starp Baltijas un Vidusjūras reģioniem.  Uzrunā vēstnieks norādīja, ka abām valstīm ir izveidojusies laba gan divpusējā sadarbība, gan daudzpusējā sadarbība,  īpaši augstu novērtēja sadarbību Eiropas Savienības ietvarā,  atzīmējot Latvijas iespēju dalīties iegūtajā prezidentūras pieredzē, jo  Malta būs ES Padomes prezidējošā valsts 2017. gada pirmajā pusē. 

Latvijas un Maltas attiecības sekmīgi attīstās tāpat tūrismā un kultūrā, pateicoties tiešajiem airBaltic lidojumiem. Vēstnieks atzīmēja, ka abu valstu kultūras kontaktu attīstīšana ir ļoti svarīga,  ņemot vērā, ka Valleta būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2018. gadā un starp Rīgu un Valletu ir izveidojusies sekmīga sadarbība kultūras jomā.

Vēstnieks A. Bērtulis pastāvīgi rezidē Itālijā, Romā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā