Sadarbībā ar Latvijas prezidentūru Romā notiek starptautiska konference „Veidojot Austrumeiropu”

19.05.2015. 15:15

18. un 19. maijā Romā sadarbībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē notiek starptautiska konference „Veidojot Austrumeiropu: alternatīvās prioritātes un rezultāti” (The shaping of Eastern Europe: Alternative priorities and outcomes). Konference ir organizēta Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvarā, sadarbībā ar NATO Aizsardzības Koledžas fondu, Balkānu Demokrātijas fondu un NATO Publiskās diplomātijas nodaļu.

18. maijā Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš, pārstāvot Latvijas prezidentūru, konferencē vadīja diskusiju paneli „Enerģijas piegādes un drošības scenāriji” (Energy supply and security scenarios).

Atklājot diskusiju, Ojārs Ēriks Kalniņš uzsvēra, ka enerģijas piegāžu diversifikācija ir mūsdienu prioritāte, cieši to saistot ar nacionālo drošību. O. Ē. Kalniņš norādīja, ka enerģijas piegāžu jautājums būs nozīmīgs Rīgas Austrumu partnerības samita dienas kartībā.

Diskusijas laikā īpaša nozīme tika pievērsta globālajiem izaicinājumiem enerģētikas jomā, jautājumiem, kas saistīti ar energoresursu plūsmas nodrošināšanu ģeopolitisko izmaiņu dēļ Krievijā, Ķīnā un Irānā. Diskusijas dalībnieki atzina, ka valstu nacionālā drošība ir saistīta ar enerģijas piegāžu diversifikāciju, uzsverot, ka tā ir gan īstermiņa, gan vidēja termiņa stratēģiskā prioritāte.

Konferences darbs ir organizēts piecos diskusiju paneļos: „Kāda veida drošība?”, Enerģijas piegādes un drošības scenāriji”, „Sadarbība krīžu un iesaldēto konfliktu gadījumos”, „Demokrātija un ekonomika: savstarpēji saistīti elementi”, „Kaukāzs: iespēju un izaicinājumu mijiedarbība”.

Diskusijas kopumā ir veltītas Austrumeiropas reģiona drošības jautājumiem un situācijas stabilizācijas iespējām, izaicinājumiem, kas saistītas ar situāciju Ukrainā, kā arī NATO un Eiropas Savienības spējām reaģēt uz jaunajām pārmaiņām. Diskusijas laikā tika apspriestas NATO un Eiropas Savienības turpmākās sadarbības iespējas drošības nodrošināšanai Austrumeiropā.

Konferencē uzstājas NATO pētniecības centru, Eiropas ārpolitikas pētniecības centru pārstāvji, kā arī starptautiskie eksperti drošības un Austrumeiropas jautājumos:  Ivans Vejvoda (Ivan Vejvoda), Maršala fonda viceprezidents, Boriss Tarasjuks (Borys Tasayuk), bijušais Ukrainas ārlietu ministrs, Jans Lessers (Ian O.Lesser), Maršala fonda vecākais direktors ārlietu un drošības jautājumos, Marko Arčelli ( Marco Arcelli), ENI direktors, Aleksandrs Duleba (Alexander Duleba), Slovākijas Ārlietu politikas asociācijas direktors u.c.

Konference norisinās Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā, tajā piedalās vairāk nekā 120 personas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā