Venēcijas mākslas biennālē atklāj Latvijas prezidentūras kultūras programmas izstādi “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla”

08.05.2015. 16:40

8. maijā 56. Venēcijas mākslas biennālē Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis atklās Latvijas laikmetīgās mākslas izstādi “Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā mākslā” ar astoņu Latvijas mākslinieku piedalīšanos. Izstāde ir daļa no Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas.

Minētā izstāde ir vērienīgākais laikmetīgās mākslas projekts Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā. Ekspozīcijas balsts ir prestižākā apbalvojuma Latvijas laikmetīgajā mākslā - Purvīša balvas dokumentācija. Izstādes ekspozīcijā iekļauti Purvīša balvu jau ieguvušo mākslinieku Katrīnas Neiburgas, Kristapa Ģilža, Andra Eglīša un Miķeļa Fišera darbi, kā arī Purvīša balvas nominantu Ievas Epneres, Ģirta Muižnieka, Romana Korovina un apvienības “Orbīta” darbi.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri.

Izstādi sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu īsteno kultūras projektu aģentūra INDIE un mākslas portāls Arterritory.com. Izstādi atbalsta SIA ALFOR, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ekspozīcija būs apskatāma no 9. maija līdz 22. novembrim Venēcijā, Arsenālā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā