Rīgas Austrumu partnerības samita priekšvakarā Latvijas vēstniecība 4. maijā Romā rīko ES Kaimiņu politikai veltītu konferenci

29.04.2015. 15:06

Gatavojoties ES Austrumu partnerības samitam, kas notiks 21. un 22. maijā Rīgā, Latvijas vēstniecība Itālijā sadarbībā ar Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministriju un Itālijas Ārpolitikas institūtu 4. maijā organizē starptautisku konferenci „ES un tās kaimiņi: veidojot nākotnes ceļu’’ (EU and its Neighbours: Charting the Way Forward). Ar konferences atklāšanu Romā tiks atzīmēta Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25. gadadiena.

Konferenci atklās Itālijas ārlietu ministra vietnieks Benedetto Della Vedova, savukārt Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzstāsies Austrumu partnerības jautājumiem veltītajā panelī.

ES Kaimiņu politika (EKP) ir viena no ES ārpolitikas prioritātēm, kas īpašu nozīmi ir ieguvusi Latvijas ES prezidentūras laikā, kad notiek EKP stratēģiskais pārskats. EKP vienlīdz svarīgas ir abas reģionālās dimensijas - Austrumi un Dienvidi. EKP attīstās kā vienota platforma ar elastīgu un diferencētu pieeju. Rīgas Austrumu partnerības samits apliecinās šīs politikas aktualitāti.

Konferences darbs plānots divos paneļos.  Pirmais - būs veltīts Austrumu partnerības jautājumiem, diskusijām par Rīgas samitā sagaidāmajiem rezultātiem un Austrumu partnerības nākotni. Konferences otrais panelis būs veltīts ES Dienvidu kaimiņu politikai, situācijas izvērtējumam Vidusjūras reģionā, ņemot vērā globālos izaicinājumus, migrāciju un ES iespējas stabilitātes veicināšanā reģionā.

Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca uzstāsies ES Dienvidu kaimiņiem veltītajā panelī. Konferencē tāpat piedalīsies atzīti Eiropas un Austrumu partnerības valstu EKP pētnieki, Itālijas Ārlietu un Starptautiskās sadarbības ministrijas amatpersonas.

Konference notiks Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā, dalību tajā ir apstiprinājušas vairāk nekā 200 personas, tai skaitā Itālijā akreditētie ārvalstu vēstnieki, diplomāti, Itālijas akadēmisko aprindu, mediju un valsts institūciju pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā