Sanmarīno atklāj izstādi „Art Nouveau arhitektūra: Rīgā un Latvijā”

01.04.2015. 16:53

31. martā Latvijas vēstnieks Sanmarīno Artis Bērtulis darba vizītē apmeklēja Sanmarīno Republiku un tikās ar Sanmarīno valdības vadītāju, valsts sekretāru Paskvāli Valentīni (Pasquale Valentini). Vēstnieks un premjerministrs pārrunāja Latvijas un Sanmarīno divpusējo sadarbību, kā arī Sanmarīno sadarbību ar Eiropas Savienību. Vēstnieks uzsvēra, ka Sanmarīno ir uzsākusi sarunas par ES Asociācijas līgumu, un izteica gandarījumu, ka sarunas ir uzsāktas Latvijas ES prezidentūras laikā. Valsts sekretārs pateicās Latvijai par atbalstu Sanmarīno un apsveica ar veiksmīgo prezidentūras darbu ES Padomē. Sarunas laikā P. Valentīni uzsvēra Sanmarīno vēlmi attīstīt un paplašināt sadarbību ar Latviju gan divpusēji, gan ES ietvarā, kā arī atzīmēja, ka Sanmarīno ir ieinteresēta pārņemt Latvijas pieredzi integrācijai Eiropas Savienībā, lai to izmantotu sadarbības paplašināšanai ar ES.

Vizītes laikā Sanmarīno Latvijas ES Prezidentūras kultūras programmas ietvaros vēstnieks A. Bērtulis atklāja fotoizstādi „Art Nouveau arhitektūra: Rīgā un Latvijā.” Iepazīstinot ar izstādi, vēstnieks pastāstīja par Latvijas unikālo jūgendstila mantojumu un aicināja attīstīt abu valstu sadarbību kultūras un tūrisma jomā. Izstādes atklāšanā Sanmarīno valsts sekretārs P. Valentīni pateicās Latvijas prezidentūrai par labo sadarbību un iespēju iepazīt Latvijas vēstures mantojumu un kultūras sasniegumus. Izstādes atklāšanā piedalījās Sanmarīno valdības un administrācijas pārstāvji, kultūras un zinātnes darbinieki, akreditētais diplomātiskais korpuss, kā arī masu mediju pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā