Vēstnieks Maltā Artis Bērtulis uzsver ES vienotības nozīmi ekonomiskās izaugsmes veicināšanā

12.03.2015. 18:46

12. martā Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis Maltas galvaspilsētā Valletā organizēja Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Maltas Republikas premjerministru Džozefu Muskatu (Joseph Muscat), lai iepazīstinātu klātesošos ar Latvijas prezidentūras mērķiem un uzdevumiem ES izaugsmes un ES konkurētspējas veicināšanā.

Atklājot tikšanos, vēstnieks A. Bērtulis uzsvēra, ka ES vienotībai ir izšķiroša nozīme konkurētspējīgas Eiropas attīstīšanā, atzīmējot, ka jaunu darba vietu radīšana ir Latvijas ES prezidentūras prioritāte. Maltas premjerministrs Dž. Muskats norādīja, ka tikšanās notiek ļoti nozīmīgā laikā, un viedokļu apmaiņa par ES ekonomiskas jautājumiem ir ļoti svarīga, gatavojoties Eiropadomes sanāksmei 19. - 20. martā. Premjerministrs uzsvēra, ka atbalsta ES prezidentūras izvirzītās prioritātes un ES konkurētspējas veicināšana ir ES prioritārs uzdevums. Vēstnieki sarunas laikā tika informēti par Maltas valdības veiktajām reformām enerģētikas sektorā un veselības nozarē, kas ir būtiskas Maltas iekšzemes kopprodukta izaugsmei.

Vēstnieki ar premjerministru pārrunāja arī tādas ES attīstībai aktuālas tēmas kā ES kaimiņu politika un migrācijas jautājumi.

Sarunā piedalījās arī Maltas enerģētikas un veselības ministrs Konrads Mici (Konrad Mizzi) un Maltas Ārlietu ministrijas pastāvīgā sekretāre Fiona Formosa (Fiona Formosa).

Vēstnieks Artis Bērtulis rezidē Romā, Itālijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā