A. Bērtulis: Latvija kā ES prezidējošā valsts aktīvi strādā ar Eiropas konkurētspējas veicināšanas jautājumiem

05.03.2015. 19:44

5. martā Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, pārstāvot Latvijas prezidentūru ES Padomē, rīkoja ES dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Itālijas Ekonomikas un finanšu ministru Pietro Karlo Padoanu (Pietro Carlo Padoan). Tikšanās mērķis bija apspriest ES politikas jautājumus ekonomikas attīstības veicināšanā un strukturālo reformu īstenošanā Itālijā.

Atklājot tikšanos, vēstnieks A.Bērtulis uzsvēra, ka Latvija kā ES prezidējošā valsts aktīvi strādā ar jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas konkurētspējas veicināšanu, kā arī norādīja, ka tikšanās ar ministru P.K. Padoanu ir ļoti svarīga gatavojoties Eiropadomei, kas norisināsies no 19. līdz 20. martam. Tās laikā notiks ES dalībvalstu vadītāju diskusija par Eiropas semestra novērtējumu, izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu ES.

Uzrunājot vēstniekus, ministrs uzsvēra, ka Eiropas izaugsmes nodrošināšanā pašlaik svarīgākie ieguldījumi jāveic savstarpējā uzticībā un ciešāka ES integrācijā. Eiropai ir nepieciešama ilgtermiņa stabilitāte, ko nodrošinās izaugsme un jaunas darba vietas. Tāpat ministrs norādīja, ka pašlaik Eiropa virzās uz pozitīva pagrieziena punktu, kas saistīts ar ES izaugsmes rādītāju optimistiskajām prognozēm, kā arī ar jaunveidojamo Eiropas Stratēģisko investīciju plānu.

Tikšanās laikā ministrs informēja par Itālijas veiktajām strukturālajām un finanšu sistēmas reformām, atzīmējot, ka reformu gaita nav politiski viegla, bet tas ir vienīgais risinājums Itālijas ekonomiskās izaugsmes un ilgtspējīgas stabilitātes nodrošināšanai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā