Itālijas premjera padomnieks: Latvijas prezidentūras darbs izaugsmes veicināšanā Eiropā ir ļoti svarīgs

03.03.2015. 17:59

3. martā Latvijas vēstniecība Itālijā kā ES prezidējošā valsts organizēja ES dalībvalstu diplomātu tikšanos ar Itālijas ministru prezidenta Mateo Renci (Matteo Renzi) ekonomisko padomnieku Prof. Dr. Marko Simoni (Prof. Dr. Marco Simoni). Tikšanās mērķis bija apspriest vienu no Latvijas ES prezidentūras prioritātēm - konkurētspējīga Eiropa, kā arī pārrunāt jautājumus saistībā ar ES ekonomiskās izaugsmes sasniegšanu gan nacionālā, gan ES līmenī. Itālijai, kas ir trešā lielākā ES ekonomika, ir nozīmīga loma ekonomikas attīstībā, kas ir cieši saistīta ar reformu īstenošanu valstī.

Prof. Dr. M. Simoni tikšanās laikā uzsvēra, ka Latvijas prezidentūras darbs izaugsmes veicināšanā Eiropā ir ļoti svarīgs, Eiropai ir nepieciešams īstenot kopīgu izaugsmi, ne tikai orientēties uz individuālo dalībvalstu ekonomiskajiem sasniegumiem.  Tikšanās laikā Prof. Dr. M. Simoni norādīja, ka izaugsmes un jaunu darba vietu radīšanā Eiropā būtiska loma ir Eiropas investīciju plānam.  Diskusijas laikā Prof. Dr. M. Simoni atzīmēja, ka Eiropas investīciju plāna īstenošanā ir divi svarīgākie elementi - plāns ir jāīsteno iespējami ātri un ar iespējami mazākiem birokrātijas nosacījumiem. 

Tikšanās noslēgumā Prof. Dr. M. Simoni ar diplomātiem apsprieda Itālijā veiktās reformas, uzsverot, ka ekonomikas izaugsme ir cieši saistīta ar demokrātijas attīstību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā