Latvija kā ES prezidējošā valsts stiprina ES dalībvalstu konsulāro sadarbību Itālijā

18.02.2015. 12:32

18. februārī, stiprinot ES dalībvalstu konsulāro sadarbību Itālijā, Latvijas vēstniecība prezidentūras ES Padomē ietvaros Romā rīko ES dalībvalstu konsulāro amatpersonu tikšanos ar Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas ģenerāldirektorāta pārstāvjiem, atbildīgiem par Itālijas pilsoņiem ārvalstīs un migrācijas politiku.  Semināra mērķis ir iepazīt Itālijas ārlietu dienesta pieredzi, nodrošinot konsulāros pakalpojumus un konsulāro palīdzību saviem pilsoņiem ārvalstīs, kā arī veicināt sadarbības iespējas starp ES dalībvalstīm Itālijā konsulāro jautājumu risināšanā.

ES dalībvalstu konsulārās amatpersonas tiks iepazīstinātas ar ģenerāldirektorāta funkcijām un tā atbildības sfērām – konsulārais atbalsts un palīdzībaItālijas pilsoņiem ārvalstīs, itāļu valodas un kultūras veicināšana, nepilngadīgo bērnu tiesību aizsardzība un starptautiskā tiesiskā sadarbība, vēlēšanu nodrošināšana ārvalstīs, Šengenas vīzu jautājumi, divpusējā un daudzpusējā sadarbība migrācijas, patvērumu meklētāju un starptautiskās adopcijas jautājumos. 

Semināra laikā ES dalībvalstu konsulārās amatpersonas apmeklēs Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas Krīžu centru, kas ir atbildīgs par krīžu pārvaldības koordināciju ārvalstīs, kā arī krīžu gadījumos Itālijā sniedz atbalstu un palīdzību ārvalstu diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā