Vēstnieks Artis Bērtulis rīko ES dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru

04.02.2015. 17:58

4. februārī Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis kā Eiropas Savienības (ES) Padomē prezidējošās valsts pārstāvis organizēja pirmo ES dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Paolo Džentiloni (Paolo Dzentiloni). Atklājot darba tikšanos, vēstnieks iepazīstināja klātesošos ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm, kā arī informēja par pasākumiem, kas tiks organizēti Itālijā Latvijas Eiropas semestra laikā.

Ministrs P. Džentiloni uzsvēra trio ES prezidentūru sadarbības nozīmi, Latvijai veiksmīgi pārņemot prezidentūru no Itālijas, kā arī novēlēja mūsu valstij veiksmīgi īstenot tās pirmās ES prezidentūras mērķus un prioritātes.

Tikšanās laikā ministrs P. Džentiloni informēja ES vēstniekus par Itālijas ārpolitikas aktualitātēm un pārrunāja prioritāros ES dienaskārtības jautājumus. Sarunas laikā ministrs uzsvēra, ka ES dienaskārtībā ir jauni un kopīgi izaicinājumi, piemēram, cīņa ar terorismu, Eiropas izaugsmes nodrošināšana, ES kaimiņpolitikas attīstības nākotne un pilsoņu atbalsts ES. 

Pārrunājot kaimiņpolitikas jautājumus, ministrs P. Džentiloni atzinīgi novērtēja ES dalībvalstu vienotību Ukrainas krīzes noregulēšanas jautājumos un norādīja, ka ES dalībvalstu vienotība ir izšķiroša ES turpmākai attīstībai. Ministrs izteica atzinību par Latvijas prezidentūras laikā plānoto Austrumu partnerības samitu Rīgā un norādīja, ka ES stratēģiskā intereses ir attīstīt Austrumu partnerības politiku.

Vēstnieka A. Bērtuļa organizēta tikšanās bija pirmā kopīgā ES dalībvalstu vēstnieku tikšanās ar ministru P. Džentiloni pēc viņa stāšanās amatā 2014. gada 1. novembrī, tādēļ šī bija īpaši nozīmīga diskusija par ES aktualitātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā