Vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis sveic konkursa par ES paplašināšanās desmitgadi uzvarētājus

23.01.2015. 21:14

23. janvārī Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis piedalījās svinīgā pasākumā, lai  sveiktu uzvarētājus konkursā par Eiropas Savienības (ES)  paplašināšanās desmitgadi. Konkurss tika izsludināts 2014. gadā, sadarbojoties Itālijā akreditētajām ES vēstniecībām, kuras kļuva par tās dalībvalstīm 2004. gadā, Romas pilsētas Domei un EK pārstāvniecībai Itālijā.

ES paplašināšanās desmitgadei veltītais konkurss izraisīja lielu skolnieku interesi un tajā piedalījās piecpadsmit Romas mācību iestādes un vairāk nekā 700 skolnieki. Konkursam skolnieki gatavoja darbus gan grafisku ilustrāciju veidā, kas ataino ES paplašināšanos, kā arī veica pētījumus par ES paplašināšanās vēsturisko nozīmi un ietekmi uz ES attīstību.

Vēstnieks A. Bērtulis sveica konkursa uzvarētājus - piecu Romas skolu audzēkņus, dāvinot tiem grāmatas par Latvijas vēsturi un Latvijas saldumus.

Pasākumā piedalījās ES dalībvalstu vēstnieki un skolnieki - konkursa uzvarētāji. Vēstnieks A. Bērtulis pārstāvot Latviju, ES Padomē prezidējošo valsti, uzrunā uzsvēra 2004. gada paplašināšanās vēsturisko nozīmi un informēja par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un prezidentūras mērķiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā