Vēstnieks Artis Bērtulis vada ES grupas tikšanos ar ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas ģenerāldirektoru

22.01.2015. 15:05

22. janvārī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis kopā ar ES delegācijas vadītāju Romā, vēstnieci Lorensu Aržimonu-Pīstri (Laurence Argimon-Pistre) vadīja pirmo ES grupas ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā (Food and Agriculture Organization, FAO) tikšanos ar tās ģenerāldirektoru Žozē Graciano da Silvu (Jose Graziano da Silva).

Tikšanās laikā ar FAO ģenerāldirektoru tika pārrunāti dienaskārtības svarīgākie jautājumi, kas saistīti ar FAO misijām, klimata pārmaiņām un lauksaimniecību, kā arī FAO dalība diskusijās par jaunajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem pēc 2015. gada, kas cieši saistīti ar pārtikas nodrošinājuma un uztura jautājumiem. Vēstnieks Artis Bērtulis sarunas laikā īpašu uzmanību pievērsa ES un tās dalībvalstīm nozīmīgiem jautājumiem par FAO budžetu 2016. - 2017. gadam un cilvēkresursu pārvaldību FAO sekretariātā. Tikšanās tika apspriesti arī jautājumi saistībā ar starpnozaru sadarbību starp Romā bāzētajām ANO aģentūrām (FAO, Pasaules pārtikas programma (World Food Programme, WFP) un Starptautiskais lauksaimniecības attīstības fonds (International Fund for Agricultural Development, IFAD).

FAO ģenerāldirektors sniedza aktuālo informāciju par FAO darba rezultātiem, kā arī informēja par turpmākajām organizācijas aktivitātēm saistībā ar budžeta un cilvēkresursu pārvaldības jautājumiem. Sarunas laikā ģenerāldirektors apstiprināja, ka FAO aktīvi iesaistās diskusijās par jaunajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem pēc 2015. gada, kā arī par klimata pārmaiņām un lauksaimniecību, it īpaši gatavojoties gaidāmajai ANO klimata pārmaiņu konferencei Parīzē.

Tikšanās noslēgumā FAO ģenerāldirektoram vēstnieks Artis Bērtulis pasniedza Latvijas prezidentūras dāvanu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā