Vēstnieks Artis Bērtulis atklāj Latvijas prezidentūru Itālijā

12.01.2015. 16:37

12. janvārī vēstnieks Artis Bērtulis piedalījās svinīgajā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanas pasākumā Eiropas Komisijas (EK) Kopīgajā pētniecības centrā (Joint Research Centre) Ispras (Ispra) pilsētā Itālijā. Uzrunā par godu Latvijas prezidentūras uzsākšanai vēstnieks informēja par prezidentūras prioritātēm un uzsvēra, ka šī būs pirmā Latvijas prezidentūra, tādēļ tā ir jo īpaši nozīmīga gan Latvijai, gan ES kopumā, jo izvirzītās prioritātes - konkurētspēja, digitalizācija un Eiropas iesaiste - ir mūsdienu Eiropas darba kārtības svarīgākie jautājumi.

Uzrunas noslēgumā vēstnieks izteica gandarījumu, ka Isprā strādā arī darbinieki no Latvijas un centram izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas pētniecības institūtiem un iestādēm (Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru, Veselības ministriju, Vides un reģionālās attīstības ministriju, Fizikālās enerģētikas institūtu).

Svinīgās ceremonijas laikā tika pacelts Latvijas karogs un atskaņota valsts himna. Klātesošos priecēja folkloras kopa „Savieši”, un pasākuma dalībniekiem bija iespēja nobaudīt tradicionālus latviešu ēdienus.

ES Padomes prezidējošo valstu vēstnieku dalība, atklājot valsts prezidentūru, ir tradicionāls pasākums EK Kopīgajā pētniecības centrā Isprā. Tas ir viens no lielākajiem EK iekšējiem zinātniskajiem dienestiem, kurā strādā vairāk nekā 1800 darbinieki. Pētniecības centra pamatuzdevums ir sniegt ES politikām neatkarīgu zinātnisko atbalstu.

Latvian Semester 2015 Opening Ceremony brošūra (angļu valodā)

 

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā