Florence iepazīst Rīgu

16.07.2014. 15:13

17. jūlijā Florencē, Itālijā, notiks Latvijas vēstniecības Itālijā sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Rīgas pilsētas Domi un Rīgas Tūrisma attīstības biroju organizēts seminārs „Florence iepazīst Rīgu”. Seminārs tiek veidots ar mērķi popularizēt Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī veicināt Latvijas galvaspilsētas un Florences divpusējo sadarbību tūrisma un kultūras jomās. Florence un Rīga ir sadraudzības pilsētas. Līgums par sadraudzību ir noslēgts 2000. gadā. Florence kļuva par Rīgas 22. sadraudzības pilsētu, bet Rīga Florencei par 19. sadraudzības pilsētu.

Seminārā piedalīsies Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, nodibinājuma  „Rīga 2014” projektu direktore Aiva Rozenberga, Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča un Latvijas pilnvarotais pārstāvis izstādē „Expo Milano 2015” Roberts Stafeckis. Latvijas delegācijai pirms semināra paredzēta plaša programma. Plānotas tikšanās ar Toskānas reģiona Padomes prezidentu Alberto Monači (Alberto Monaci) un Florences pilsētas Padomes deputāti, starptautisko attiecību vadītāju Nikoletu Mantovani (Nicoletta Mantovani). Padomē notiks preses konference, kurā reģiona plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiks iepazīstināti ar Rīgu un Latvijas kultūru, vēsturi, kā arī tūrisma piedāvātajām iespējām.

Latvijas diena Florencē noslēgsies ar semināru, kuru atklās Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis. Seminārā piedalīsies Florences un Toskānas reģiona pilsētu mēri, reģiona tūrisma nozares un kultūras pārstāvji, kā arī masu mediju pārstāvji. Noslēgumā muzikālu priekšnesumu sniegs Latvijas mūziķi Oskars un Raimonds Petrauski.