Vēstnieks Artis Bērtulis atklāj semināru „Venēcija iepazīst Latviju”

15.04.2014. 20:14

Lai popularizētu Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, Latvijas vēstniecība Itālijā sadarbībā ar Venēcijas pilsētas domi un nodibinājumu ‘’Rīga 2014’’,  15. aprīlī organizēja semināru „Venēcija iepazīst Latviju”. Informatīvā semināra mērķis ir popularizēt „Rīga 2014” kultūras pasākumu programmu, piesaistot gan masu mediju, gan tūristu uzmanību. Semināru atklāja vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, uzsverot, ka kultūras vērtības ir nemainīgi svarīgas, tās nodrošina starpvalstu attiecību pamatu un veicina savstarpējo izpratni. Aiva Rozenberga, nodibinājuma „Rīga 2014” programmu direktore savas uzstāšanās laikā iepazīstināja klātesošos ar plānotajiem kultūras pasākumiem. Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāve Madara Brūvere iepazīstināja ar Latvijas tūrisma iespējām, uzsverot ekotūrisma un atpūtas iespēju daudzveidīgumu. Itālijā, kur ir dibināta „Slow food” kustība, Latvijas tūrisma tirgus piedāvājumi var kļūt īpaši interesanti.

Seminārā uzstājās Latvijas pārstāvis Milānas „Expo 2015” Roberts Stafeckis. Viņš iepazīstināja ar Latvijas paviljona izstrādāto dizaina modeli, ekspozīcijas satura elementiem un plānotajiem pasākumiem starptautiskās izstādes norises laikā Milānā.

Semināru noslēdza koklētājas Laimas Jansones koncerts. Māksliniece unikālā kokles izpildījumā atskaņoja moderno mūziku, akcentējot tradicionālās un modernās mūzikas sinerģiju, tā apliecinot Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas, tradicionālās un modernās kultūras vērtības.

Seminārā piedalījās vairāk kā sešdesmit Venēcijas pilsētas mediju, tūrisma nozares un pilsētas administrācijas pārstāvji.