ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas Eiropas reģiona konferencē ministri diskutē par pārtikas zudumiem, kā arī izšķērdēšanu

03.04.2014. 19:53

3. aprīlī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) Eiropas reģiona 29. konferences noslēdzošajā dienā notiek ministru un ekspertu apaļā galda diskusijas par pārtikas zudumiem, kā arī izšķērdēšanu Eiropas reģionā. Diskusijā piedalījās arī Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačiāns Čalos (Dacian Cioloș).

Jautājums par pārtikas zudumiem un izšķērdēšanu kļūst arvien aktuālāks pasaules līmenī saistībā ar dabas resursu nelietderīgu izmantošanu, pārtikas nodrošinājumu, kā arī ar vides ilgtspēju. Paralēli diskusijas par šo jautājumu notiek arī FAO Pasaules pārtikas nodrošinājuma komitejā.

Visā pasaulē katru gadu aptuveni viena trešdaļa pārtikas (apmēram 1,3 miljardi tonnu), kas paredzēta cilvēku patēriņam, tiek zaudēta vai izšķērdēta. Pastāv uzskats, ka pārtikas zudumu un izšķērdēšanas samazināšana ir viens no veidiem, kā veicināt bada izskaušanu pasaulē, lai nodrošinātu pārtikas ražošanas sistēmu ilgtspēju.

Pārtikas zudumu un izšķērdēšanas paradumi atšķiras katrā valstī. Tie ir atkarīgi no vairākiem faktoriem: ražošanas un pārstrādes procesu izvēles, iekšējās infrastruktūras, mārketinga un piegāžu veidiem, kā arī no pārtikas izmantošanas paradumiem. Pārtikas zudumi vairāk tiek attiecināti uz attīstības valstīm, kur tie rodas piegādes ķēžu sākumposmā, savukārt attīstītās valstis, arī Latvija, ir atbildīgas par pārtikas izšķērdēšanu, kas rodas jau gala patērētāja līmenī.

Ministru un ekspertu diskusijas dalībnieki uzsvēra šī jautājuma nozīmīgumu, uzsverot nepieciešamību problēmas risināšanā iesaistīt visus piegādes ķēdes dalībniekus ,,no lauku saimniecības līdz galdam’’. Latvijas viedokli diskusijā pārstāvēja Pastāvīgā pārstāvja vietnieks FAO Elīna Grīnpauka un Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta speciāliste Kristīne Sirmā.

FAO Eiropas reģiona 29. konference notiek 2. un 3. aprīlī. Konferenci 2. aprīlī atklāja FAO ģenerāldirektors Žozē Graciano da Silva ( Jose Graziano da Silva).