Vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis apmeklē Bari pilsētu

12.02.2014. 17:03

11. - 12. februārī Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis darba vizītē apmeklēja Bari pilsētu (Pūlijas reģions). Vizītē vēstnieks tikās ar Bari pilsētas prefektu Antonio Nunciante (Antonio Nunziante), kā arī ar Bari pilsētas Teritoriālā mārketinga departamenta vadītāju Antonio Maria Vasile (Antonio Marie Vasile) un Tirdzniecības departamenta vadītāju Sabrinu Spalīni (Sabrina Spallini). Tikšanās laikā vēstnieks un Bari pilsētas amatpersonas pārrunāja sadarbības iespējas starp Latviju un Pūlijas reģionu. Sarunas laikā tika uzsvērta reģiona interese attīstīt ekonomiskos un tūrisma sakarus ar Rīgu un Latviju, piedaloties tūrisma, izglītības un lauksaimniecības produktu gadatirgos, īpaša interese ir sadarbības veicināšana tādās jomās kā kokrūpniecība un zivsaimniecība.

Tiekoties tika pārrunātas iespējas veicināt Pūlijas reģiona iedzīvotāju interesi par Latviju kā tūrisma galamērķi un Rīgas 2014 kā Eiropas kultūras galvaspilsētas popularizēšanu šajā reģionā. Vēstnieks A. Bērtulis uzsvēra, ka airBaltic tiešo lidojumu atjaunošana vasaras sezonā starp Rīgu un Bari sekmēs tūrisma attīstību un veicinās Dienviditālijas iedzīvotāju iespējas apmeklēt Rīga 2014 kultūras pasākumus.

Vizītes ietvaros vēstnieks tikās ar Bari universitātes rektoru Antonio Feliče Urikio (Antonio Felice Urikio) un pārrunāja sadarbības iespējas izglītībā un zinātnē, paplašinot to gan Erasmus, gan Horizonts 2020 programmu ietvaros.  

Vizītes laikā vēstnieks apmeklēja Bari operas teātri, kurā R. Štrausa operā „Elektra”, atklājot 2014. gada sezonu, Oresta lomu izpilda Latvijas basbaritons Egils Siliņš.