Vēstnieks Artis Bērtulis akreditējas Sanmarīno Republikā

12.12.2013. 18:29

12. decembrī vēstnieks Artis Bērtulis iesniedza akreditācijas rakstu Sanmarīno Republikas valsts reģentiem Džanam Karlo Kapikjoni (Gian Carlo Capicchioni) un Annai Marijai Mačioli (Anna Maria Muccioli). Akreditācijas uzrunas laikā vēstnieks uzsvēra līdzšinējo abu valstu pozitīvo pieredzi gan divpusējā, gan daudzpusējā sadarbībā, kā arī pauda interesi sadarbības paplašināšanā, attīstot to kultūrā, tūrismā un ekonomikā. Kopīgās demokrātiskās vērtības, uz ko ir balstītas Latvijas un Sanmarīno politika, ir pamats turpmāko attiecību attīstībai nākotnē. Akreditācijas ceremonijas laikā Sanmarīno Ārlietu sekretārs Paskvāle Valentini (Pasquale Valentini), kurš vienlaikus ir arī Sanmarīno valdības vadītājs, atkārtoti izteica līdzjūtību Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Akreditācijas vizītes laikā 11. decembrī vēstnieks A.Bērtulis tikās ar Sanmarīno Ārlietu sekretāru Paskvālu Valentini. Tikšanās laikā P.Valentīni apsveica Latviju ar pievienošanos eirozonai, atzīmējot, ka tas veicinās abu valstu sadarbību uzņēmējdarbībā, kā arī uzsvēra, ka Sanmarīno ir ieinteresēta cieši sadarboties ar Latviju tās ES Prezidentūras laikā un pārņemt Latvijas pieredzi integrācijā Eiropas Savienībā, lai to izmantotu sadarbības paplašināšanai ar ES.

Akreditācijas vizītē vēstnieks tikās arī ar Sanmarīno Tirdzniecības Komercpalātas ģenerāldirektoru Masimo Gjoti (Massimo Ghiotti), lai pārrunātu ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas.

Sanmarīno ir pasaulē vecākā republika, tā ir dibināta 301.gadā. Sanmarīno Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu atzina 1991. gada 26. augustā.