Itālijā noslēdzies informatīvais seminārs „Milāna un Lombardija iepazīst Latviju”

06.12.2013. 15:44

5. decembrī Milānā norisinājās Latvijas vēstniecības Itālijā organizētais seminārs „Milāna un Lombardija iepazīst Latviju”,  kura laikā klātesošie tika informēti par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem 2014. gadā, Rīgu un Latviju kā tūrisma galamērķi, investīciju un biznesa iespējām Latvijā, kā arī par Latvijas gatavošanos dalībai Milānas EXPO 2015 un Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmu Itālijā.

Semināra atklāšanā Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis uzsvēra, ka abām valstīm ir svarīgi izmantot tuvāko gadu iespējas, lai veicinātu savstarpējo sadarbību gan ekonomikā, gan kultūrā un tūrismā, jo 2014. gadā un 2015.gadā abas valstis cieši saistīs gaidāmie starptautiski nozīmīgie notikumi: trio prezidentūra ES Padomē (Itālija prezidēs 2014. gada otrajā pusē un Latvija pārņems prezidentūru 2015. gada 1. janvārī), kā arī Milānas Expo, kas tiks atklāts Latvijas prezidentūras laikā.

Seminārā uzstājās vairāki vadoši Lombardijas reģiona un Milānas pilsētas politiķi un ekonomikas nozares vadītāji – Starptautisko jautājumu valsts sekretārs Fabrizio Sala, Assolombarda viceprezidents Aldo Fumagalli Romario, Milānas rūpniecības departamenta direktors Alessandro Pollio Salimbeni.  Semināru apmeklēja vairāk nekā 150 dalībnieki, kuru vidū bija biznesa, masu mediju un tūrisma nozares pārstāvji. Seminārs tika noorganizēts sadarbībā ar Assolombardas organizāciju, kas ir lielākā darba devēju organizācija Lombardijā. 

Pēc semināra tā dalībniekiem bija iespēja degustēt Latvijas uzņēmumu produkciju, kas izpelnījās neviltotu atzinību par tās kvalitāti. Vēstniecība izsaka pateicību Latvijas uzņēmumiem „Mottra”, „Cēsu alus”, „Lāčplēša alus”, „Pūres šokolāde”, „Zilā lagūna”, „Gamma-A”, „Av-food” un SIA B.G.D.L. Ņemot vērā, ka Latvijas uzņēmumu produkcija ieguva cildinošu novērtējumu, nepieciešams turpināt darbu, lai veicinātu Latvijas pārtikas nozares produktu eksportu uz Itāliju.