Vēstniecībā Romā atklāj Itāļu fotogrāfa Fabricio Gandini izstādi „Personal Riga” un iepazīstina ar Rīga 2014 un tūrisma piedāvājumu Latvijā

14.06.2013. 15:26

14. jūnijā vēstniecība Romā sadarbībā ar organizāciju “Diplomacy – Festival della Diplomazia” rīko Rīga 2014 un TAVA (Tūrisma attīstības valsts aģentūra) prezentāciju. Pasākumu ievadīs pazīstamās koklētājas Laimas Jansones izpildīti skaņdarbi, no kuriem pirmais veltīts 14. jūnijā atzīmējamajai Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai.

Pasākumā piedalīsies par tūrismu atbildīgo institūciju pārstāvji, tūroperatori, žurnālisti, to Itālijas pilsētu pārstāvji, kuri kandidē uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2019. gadā, kā arī citu valstu diplomāti un Itālijas Ārlietu ministrijas amatpersonas t.sk. atbildīgas par trio prezidentūras sagatavošanas jautājumiem. Nodibinājuma  Rīga 2014 programmas vadītāja Aiva Rozenberga iepazīstinās ar gada sagatavošanas pieredzes galvenajiem notikumiem un paredzēto sadarbību ar Itāliju, savukārt TAVA pārstāve Linda Penka stāstīs par tūrisma piedāvājuma filozofiju un produktiem Latvijā.

Izstādes „Personal Riga” autors Fabricio Gandini ir profesionāls fotogrāfs kopš 1998.gada. Strādājis sešus gadus Meksikā par laikraksta “Pùblico” un tam piederošajos žurnālos atbildīgo par foto, kā arī mākslas daļas direktoru no 1998 – 2005.gadam. Pēc atgriešanās Itālijā strādājis kā ārštata fotogrāfs tādos Itālijas un ārvalstu preses izdevumos kā ‘’Dove’’, ‘’Belleuropa’’, ‘’Yacht Capital’’, ‘’Sailing&Travel and Blaze’’, tāpat regulāri sadarbojoties ar starptautiskām Foto aģentūrām. F.Gandini ir eksperts tādās tēmās kā reportāžas, ceļošana, dzīvesveids, viesmīlība un pārtika. Par izstādi „Personal Riga” pats tās autors saka šādus vārdus:  ‘’Atsevišķi pilsētas elementi izskrien cauri foto objektīvam un pieskaras mūsu sirdīm. Tad, pa vienam, šie Rīgas skati pārvēršas par ekskluzīvu vietu mūsu atmiņās. Fotogrāfiju izvēle stāsta par manu „personīgo Rīgu”’’.

Pasākuma norise iespējama ar Riga 2014 atbalstu.

Pasākuma plakāts pieejams šeit.