Atbalstot Albānijas Eiropas integrācijas centienus, vēstniece E. Kuzma pārstāv Latvijas valdību Albānijas neatkarības dienas 100 gadu svinībās Vlorā un Tirānā

28.11.2012. 15:48

27.novembrī Vlorā un 28.novembrī Tirānā norisinās Albānijas neatkarības 100 gadu svinības. Pēc Albānijas premjerministra Sali Berišas ielūguma Latvijas Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, Latvijas valdību svinībās pārstāv Latvijas vēstniece Albānijā (rezidē Romā) Elita Kuzma.

Savā apsveikumā Albānijas premjerministram un Albānijas tautai Latvijas premjerministrs izsaka cerību, ka jau tā draudzīgās attiecības starp abām valstīm tikai padziļināsies, ņemot vērā Albānijas Eiropas integrācijas centienus.

Arī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir nosūtījis apsveikumu Albānijas Ārlietu ministram Edmondam Panarati, kurā ministrs apsveic ar šo Albānijai vēsturisko notikumu, kā arī atkārtoti apstiprina Latvijas stingro un nemainīgo atbalstu Albānijas dalībai Eiropas Savienībā, kā arī uzsver savu apņēmību tālāk padziļināt politiskās, ekonomiskās un kultūras saites starp abām tautām.

Latvijas politiskās intereses saistās ar politiskās, drošības un sociālās stabilitātes nodrošināšanu Balkānos, un Latvija novērtē Albānijas ārpolitikas konstruktīvo devumu reģionā. Tāpat Latvija ir ieinteresēta ciešākā abu valstu sadarbībā ekonomikā.

Latvija un Albānija diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1992.gada 29.aprīlī. Latvija bija pirmā ES valsts, kas ratificēja Stabilizācijas un asociācijas līgumu ar Albāniju. Tas ir pirmais solis valsts virzībai uz ES kandidātvalsts statusa iegūšanu.