Ticot Latvijas un Itālijas arī turpmākajai labai sadarbībai ES prezidentūras trio kontekstā un baudot Sergeja Jēgera muzikālo sniegumu, Romā atzīmē valsts svētkus

15.11.2012. 18:18

15.novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas 94.gadadienu, Romā Pallazo della Cancelleria telpās notiek Latvijas kontrtenora Sergeja Jēgera koncerts un diplomātiskā pieņemšana Itālijas valdības un institūciju amatpersonām, sabiedrības pārstāvjiem un Itālijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvjiem. Uz svinībām tika aicinātas arī ANO aģentūras FAO, citu Romā esošo starptautisko organizāciju, kā arī Vatikāna un Maltas Ordeņa pārstāvji.

Atklājot svētku pasākumu, Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma uzsvēra tradicionāli labās Latvijas un Itālijas attiecības Eiropas Savienībā un NATO, kā arī izteica pārliecību, ka abu valstu divpusējā sadarbība var tikt intensificēta, lai tuvotos patiesajam sadarbības potenciālam ekonomikā un kultūrā. Cieša sadarbība ES aktuālajos jautājumos ir abu pušu interesēs, tiecoties veidot integrētāku un konkurētspējīgāku ES.

Vēstniece pauda arī gandarījumu par Itālijas atvērtību un tās sniegto  iespēju šogad sākt iepazīstināt Itālijas sabiedrību ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014, īpaši izceļot tematisko līniju „Dzintara ādere”, saistot to ar kultūrvēsturiskiem, ilgtermiņa izglītības un zinātnes sadarbības veidošanas, kā arī Latvijas un Itālijas divpusējās sadarbības tūrisma jomā aspektiem.

E. Kuzma tic, ka Latvijas un Itālijas sadarbība ES prezidentūru trio ietvaros, prezidējot Eiropas Savienībā, tikai stiprinās savstarpējo izpratni un sadarbību ne tikai starp abām valstīm. Formulējot kopīgu programmu, vienlaikus atspoguļosies dažādu Eiropas reģionu ieguldījums. Latvija ar savu veiksmīgo ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes politiku, ticību ciešākai Eiropas integrācijai un vienotai valūtai, kā arī Latvijas lielisko potenciālu ģeogrāfiski un loģistiski ir labs partneris ne tikai Itālijai.

Latvijas valdības lēmums un Latvijas uzņēmēju un sabiedrības atbalsts Latvijas dalībai pasaules EXPO Milānā 2015.gadā, laikā, kad Latvija prezidēs Eiropas Savienībā, tikai veicinās savstarpējo abu valstu sadarbību. Vēstniece uzsvēra arī Latvijas potenciālu ziemeļu reģionā transporta un loģistikas jomā, kā arī galvenās Latvijas tautsaimniecības nozares, kuras varētu būt interesantas abpusēji izdevīgai sadarbībai.

Pasākumā viesus priecēja Latvijas kontrtenora Sergeja Jēgera mākslinieciskais sniegums. Mākslinieks uzstājas ar speciāli šim pasākumam sagatavotu programmu.

Savukārt 16.novembrī ar vēstniecības organizatorisko atbalstu mākslinieks renesanses pils Palazzo della Cancelleria reprezentācijas zālē sniegs labdarības koncertu visplašākajai mūzikas draugu auditorijai, uzstājoties Progetto Lettonia ikgadējā koncertu cikla ietvaros.

Progetto Lettonia atbalsta sociālo, kultūras un garīgo integrāciju, un ar mākslas spēku atbalsta sociālās drošības procesus arī Latvijā.

Māksla un mūzika ir burvīgs instruments, ar kuru nest Latvijas vārdu pasaulē un vēstniecība ir lepna par iespēju Itālijas publikai parādīt cik talantīgi un spoži mākslinieki nāk no Latvijas.