Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma darba vizītē apmeklē Florenci

10.07.2012. 14:59
No 9. līdz 10.jūlijam norisinās Latvijas vēstnieces Itālijā Elitas Kuzmas oficiālā darba vizīte Toskānas (Toscana) reģionā Itālijā.

9.jūlijā vēstniece apmeklēja Florences pilsētu, kur tikās ar Florences pilsētas padomes prezidentu Evgenio Džani (Eugenio Giani).

10.jūlijā vēstniece un delegācija viesosies vienā no Toskānas ekonomiskās dzīves centriem Pistoia pilsētā. Vizītē paredzētas tikšanās ar Pistoia reģiona administrācijas vadītāju un pilsētas mēru Samuelu Bertineli (Samuele Bertinelli), kā arī viesošanās un Latvijas prezentācija Pistoia pilsētas Tirdzniecības kamerā. Uz tikšanos aicināti nozaru asociāciju un uzņēmumu pārstāvji. Vizītē paredzēts pārrunāt tirdzniecības veicināšanu tādās tradicionālajās nozarēs kā vieglā rūpniecība un kokrūpniecība, kā arī Latvijas ģeogrāfisko un konkurētspējas faktoru potenciālu iespējamām Itālijas investīcijām.

Vēstniece E.Kuzma un Latvijas goda ģenerālkonsuls Toskānā Nikolo Rossitani (Niccoló Rositani) ir apņēmības pilni tuvākajos gados turpināt un padziļināt šos sadarbības virzienus. Latvijas vārda izskanēšanai un kultūras un tūrisma sadarbībai jaunā kvalitātē iespējas sniedz Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gadā statuss un programma. Iespējams izcelt arī Itālijas un Latvijas kopīgo darbu Eiropas politikā ES prezidentūru trio ietvaros. Savukārt, sociālajā jomā plānots atbalstīt projektus bērnu un jauniešu sporta izglītībā, kā arī veselības aizsardzības jautājumos.

Kopš 2000.gada 5.septembra Florence ir Rīgas sadraudzības pilsēta, kad tika parakstīts Sadraudzības līgums starp pilsētām. Šajos gados ir bijis ievērojams skaits Florences domes atbalstītu sadarbības projektu kultūras, mākslas, izglītības un sociālajās jomās. Florence ir lielākā Toskānas reģiona pilsēta un arī reģiona galvaspilsēta.

Toskāna ir lielākais Itālijas reģions un atrodas Itālijas centrālajā daļā. Tā platība ir 23 tūkstoši kvadrātkilometru un iedzīvotāju skaits pārsniedz 3,7 miljonus. reģions ir ne tikai populārs tūristu galamērķis pateicoties kultūrvēstures un ainavas vērtībām, dēļ kurām tiek uzskatīts, ka Toskāna ir Itāliešu renesanses dzimtene, taču arī spēcīgs ekonomisko aktivitāšu centrs.

Latvijas vēstnieces Itālijā vizītes programma plānota ciešā sadarbībā ar Latvijas goda ģenerālkonsulātu Toskānā un goda ģenerālkonsulu Niccolo Rositani.