Latvijas vēstniece Itālijā saņem pirmo „World Expo 2015” Milānā oficiālās monētas paraugu

29.05.2012. 13:11

28.maijā Itālijas Parlamentā notika starptautiskajai izstādei „World Expo 2015” Milānā veltītās oficiālo monētu un medaļu kolekcijas prezentācija.

Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma uz pasākumu bija uzaicināta kā goda viesis.  Savas runas laikā vēstniece uzsvēra, ka Apvienotās Nākotnes Pasaules Valūtas projekts,  ,,World Expo’’ un Eiropas Savienība pārstāv vienādas vērtības. Monētas paliks kā simbols un vēsts pasaulei pēc „World Expo 2015’’ Milānā, kurai ir  ilgtspējīga un pasauli vienojoša tēma – „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”. Kā ES prezidējošā valsts 2015.gadā Latvija atbalsta oficiālo monētu un medaļu programmas mērķus, ar kuriem tiek uzsvērts vienojošais dažādībā. Latvija labprāt izskatīs iespēju sadarboties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē veltītos projektos. Projekta koordinatori pauduši interesi apmeklēt Latviju un izskatīt sadarbības iespējas ar Latvijas banku.

Elita Kuzma iezīmēja ciešo sadarbību, kas gadsimtiem ilgi pastāvējusi starp abu valstu teritorijām. Monētas, kuras kaltas Romas impērijas laikā, ir atrastas arī tagadējā Latvijas teritorijā un Baltijas jūras dzintars, kas sasniedzis Vidusjūras valstis, tikai apstiprina cik dziļa un sena ir mūsu saikne. Monētas ir ne tikai maksāšanas, bet arī komunikācijas līdzeklis. Izvēlētā Milānas ,,World Expo 2015’’ tēma – „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei” ir pierādījums tam, ka mūsu valstīm ir kopīgas vērtības, kas sasaucas ar ilgtspējīgu attīstību. Simboliski, ka monētas izgatavošanā lietotas jaunās tehnoloģijas un atkārtoti pārstrādāti materiāli.

Monētas izgatavojusi  Beļģijas Karaliskā monētu kaltuve, to dizains, kuru veidojis eiro monētu vienādās puses autors Luks Lukss (Luc Luycx), simbolizē pasaules kontinentus un iedzīvotājus. To izgatavošanas ideja ir sekot Apvienotās Nākotnes Pasaules Valūtas projektam, kurš ar panākumiem prezentēts G8 un G20 līderiem, kā arī ANO 66 Ģenerālai asamblejai.

Latvijas dalība ,,Expo 2015’’ Milānā veicinās Latvijas atpazīstamību, prezentēs Latvijas ekonomikas ilgtspēju un potenciālu, kā arī veicinās Latvijas un Itālijas divpusējo sadarbību. Latvija un Itālija 2014. un 2015.gadā būs ES prezidentūras trio valstis.

Plakāts

Plakāts