Vēstniece Gunta Pastore aicina Čehijas uzņēmējus sadarboties ar Latviju

04.11.2019. 10:21

2019. gada 30. oktobrī vēstniece Gunta Pastore piedalījās Čehijas Mazo un vidējo uzņēmēju asociācijas forumā ”Biznesa sadarbība starp Čehiju un Baltijas valstīm”. Forums notika Čehijas Republikas ikgadējo Uzņēmējdarbības dienu ietvaros.

Uzrunājot Čehijas uzņēmējus, vēstniece pauda gandarījumu, ka Čehija ir starp Latvijas "Top 20" tirdzniecības partneriem, vienlaikus sadarbībai ir potenciāls. Perspektīva joma ir digitalizācija.  Pašlaik Eiropā uzņēmējiem ļoti aktuāla ir digitālā transformācija un inovācijas. Latvijai ir ko piedāvāt. - strauji aug informāciju tehnoloģiju sektors, pakalpojumu digitalizācija. G.Pastore izcēla Latvijas uzņēmējdarbības vides pozitīvos aspektus – politisko un makroekonomisko stabilitāti, nodokļu atvieglojumus, labo transporta savienojamību, izcilo interneta ātrumu un pārklājumu visā valstī, labās svešvalodu prasmes, augošos startapus un tiem ir labvēlīgo likumdošanas vidi mūsu valstī.     

Čehijas uzņēmēji dalījās pieredzē ar veiksmes stāstiem Baltijas valstīs. Viceprezidents Zdeņeks Tomičeks (Zdeněk Tomíček), kuram pašam ir uzņēmums Latvijā un Lietuvā, izcēla Baltijas valstu īpašos panākumus digitalizācijā, finanšu tehnoloģijās un inovācijās. Viņš aicināja arī citus Čehijas uzņēmējus būt aktīviem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā