Barandovas filmu studija Čehijā aicina Latviju turpināt sadarbību

24.10.2019. 13:15

2019. gada 22. oktobrī vēstniece Gunta Pastore kopā ar citu valstu vēstniekiem apmeklēja Čehijas filmu studiju „Barrandov Studio”. Studijas vadītājs  un valdes priekšsēdētājs Petrs Tihijs (Petr Tichý) aicināja Latvijas profesionālās filmu institūcijas izmantot iespējas, kādas studija piedāvā ārvalstu un čehu filmu veidotājiem.

Īpaši tika uzsvērta studijas augsti attīstītā filmu ražošanas infrastruktūra, filmēšanas komandu pieejamība, kā arī čehu filmu industrijas atbalsts. Bija arī iespēja aplūkot izstādi „Filmpoint”, kas veltīta tādām kinolentēm kā „Amadeus”, „Trīs vēlēšanās Pelnrušķītei” un citām.

Kino jomā Latvijai un Čehijai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība. Latvijas 1985. gada spēlfilma „Sprīdītis” (čehu: Pohádka o Malíčkovi) ir uzņemta tieši sadarbībā ar Barandovas studiju. Citi latviešu un čehu filmu kopražojumi ir „Melānijas hronika”, „Mērijas ceļojums” un  „Bille”.

Barandovas filmu studija ir viena no plašākajām un vecākajām filmu studijām Eiropā, kas darbojas kopš 1931. gada. Tajā tapušas ap 5000 čehu un ārvalstu filmu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā