Vēstniece Gunta Pastore Čehu Budejovices pilsētā pārrunā sadarbību ar Latviju kultūras jomā

16.10.2019. 09:17

2019. gada 15. oktobrī vēstniece Gunta Pastore apmeklēja Čehu Budejovici, lai ar pilsētas vadību pārrunātu sadarbību ar Latvijas partneriem. Sarunā piedalījās pilsētas mērs Jirži Svoboda (Jiří Svoboda), mēra pirmais vietnieks Jurajs Toma (Juraj Thoma) un Dienvidčehijas teātra direktors Lukāšs Prūdeks (Lukáš Průdek).

Vēstniece pauda gandarījumu par mūsu valstu pilsētu - Liepājas un Čehu Budejovices - sadarbību kultūras un izglītības jomās. Čehu Budejovici ar Liepāju vieno īpaša saikne, - te dzimis Čehijas scenogrāfijas ģēnijs Johans Brēms. Trīsdesmitajos gados viņš Liepājā vadīja teātra trupu, bet vēlāk kļuva par starptautiski pazīstamu avangardisku scenogrāfu. Būdams Dienvidčehijas teātra scenogrāfs, Brēms atjaunoja baroka laika teātri Čehu Krumlovā un izveidoja unikālu grozāmo teātra skatītāju zāli.

Vēstniece un pilsētas mērs bija vienisprātis, ka, lai stiprinātu Johana Brēma atpazīstamību Latvijā, būtu apsveicami, ja Liepājā pie ēkas, kurā viņš savulaik dzīvojis, tiktu izveidota piemiņas zīme. Vēstniece atzīmēja, ka arī 2017. gadā Liepājā, Rīgā un Čehijā notikusī izstāde “Jonans Brēms (1907-1995): scenogrāfs, arhitekts, gleznotājs” ir būtiski veicinājusi zināšanas par slaveno scenogrāfu.

Dienvidčehijas teātra direktors Lukāšs Prūdeks iepazīstināja ar aktualitātēm teātrī. Nākamgad Dienvidčehijas teātris svinēs savu simtgadi, kam sākta gatavošanās jau tagad. L. Prūdeks atsaucās uz savu vizīti Liepājā un tikšanos ar Liepājas teātra vadību pirms diviem gadiem, paužot interesi par tālāko sadarbību ar teātri. 

Čehu Budejovices mēra pirmais vietnieks Jurajs Toma savukārt informēja, ka Čehu Budejovice virza savu kandidatūru uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2028. gadā. Pilsētas spēcīgā puse ir starptautiskie sakari kultūras jomā.

Vēstniece kopā ar Čehu Budejovices vadību apmeklēja arī baroka laika teātri Čehu Krumlovā, kuras pamatlicējs ir latvijas izcelsmes scenogrāfs Johans Brēms.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā