Vēstniece Gunta Pastore tiekas ar Čehijas aizsardzības ministru

21.08.2019. 19:53

2019. gada 21. augustā Latvijas vēstniece Gunta Pastore tikās ar Čehijas aizsardzības ministru Ļubomiru Metnaru (Lubomír Metnar). Pārrunāti tika aktuālie NATO un ES jautājumi, kā arī Latvijas – Čehijas divpusējā sadarbībā drošības un aizsardzības jomā.

Vēstniece pauda gandarījumu par Latvijas un Čehijas ciešo sadarbību NATO līmenī. Uzsverot NATO paplašinātās klātbūtnes (eFP) lomu Baltijas drošībā, vēstniece pateicās Čehijai par tās dalību NATO kaujas grupā Latvijā. Čehu karavīru iesaiste NATO kaujas grupā ir nozīmīgs solidaritātes apliecinājums.  

Vēstniece un ministrs bija vienisprātis par nepieciešamību vairāk investēt drošībā,  nodrošinot NATO saistību izpildi. Ļ. Metnārs atzīmēja Latvijas ieguldītos 2% IKP aizsardzībai, kas mūsu valstī noteikts ar likumu.

G. Pastore pauda gandarījumu par Čehijas atgriešanos Baltijas gaisa telpas patrulēšanā šī gada otrajā pusē. Šī būs jau trešā reize, kad Čehija iesaistās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā. Ļ. Metnars pateicās Latvijas kolēģiem par sadarbību misijas sagatavošanā.  

Runājot par ES Pastāvīgo strukturēto sadarbību (PESCO), ministrs un vēstniece bija vienisprātis, ka PESCO ir efektīvs veids valstu militāro spēju stiprināšanā. Svarīgi ir nodrošināt ES sadarbību ar NATO. G. Pastore atzīmēja abu valstu partnerību tādos PESCO projektos kā “Militārā mobilitāte” un  “Integrētas autonomās sauszemes sistēmas”.  Ļ. Metnars kā nozīmīgu minēja Čehijas vadīto PESCO projektu “Elektroniskās karadarbības spēju un savietojamības sadarbība”, aicinot tai pievienoties.

Ministrs atzīmēja gaidāmās NATO dienas Ostravā šī gada 21. – 22. septembrī, kuras viņš atklās. Vēstniece teica, ka piedalīsies šajā Čehijai un reģionam nozīmīgajā pasākumā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā