Čehijas Televīzijā skatāmā Askolda Saulīša filma “Baltijas brīvības ceļš” apliecina Latvijas un Čehijas veiksmīgo sadarbību kino jomā

20.08.2019. 15:26

2019. gada 21. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, Čehijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Čehijā demonstrēs Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Baltijas brīvības ceļš”. Simboliski, ka filma tiks rādīta ne vien Baltijas valstīm, bet arī Čehijai vēsturiski zīmīgā datumā – 21.augustā, kad pirms piecdesmit viena gada Čehoslovākijā notika padomju militārais iebrukums, kas apspieda Prāgas pavasari.  

Čehijas Televīzija noslēgusi līgumu ar režisoru Askoldu Saulīti uz trim gadiem par atkārtotu filmas izrādīšanu. Dokumentālā filma “Baltijas brīvības ceļš” ļaus Čehijas sabiedrībai labāk izprast Baltijas ceļa lomu Austrumeiropas un Centrāleiropas cīņā par brīvību. Latvijas vēstniecība Čehijā pauž cerību, ka šī sadarbība ļaus padziļināt Latvijas un Čehijas sadarbību kino jomā.

23. augustā, Baltijas ceļa gadadienā, trīs Baltijas valstu vēstniecības Čehijā kopā ar Prāgas pilsētas pašvaldību atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu. Pilsētas pašvaldības ēkā tiks izkārti Latvijas, Igaunijas un Lietuvas karogi, izvietota informācija par Baltijas ceļu, kā arī Čehijas plašsaziņas līdzekļos izplatīta informācija par 1989. gada 23. augusta notikumiem Baltijas valstīs, kas bija nozīmīgi ceļā uz Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā