Vēstniece Gunta Pastore apmeklē Latvijas sadraudzības pilsētu Nāhodu un Ratiboržici Ziemeļčehijā

15.05.2019. 15:08

2019. gada 14. maijā vēstniece Gunta Pastore iepazīšanās vizītē apmeklēja Nāhodas pilsētu un Ratiboržici. Nāhodai ir ļoti aktīva sadarbība ar Bausku, savukārt Ratiboržices pils veiksmīgi sadarbojas ar Rundāles pili. Vēstniece apmeklēja Nāhodas un Ratiboržices pilis, kuras pazīstamas kā Kurzemes hercoga Pētera Bīrona īpašumi, kur norisinājušies nozīmīgi tā laika Eiropas politiskie notikumi.

Tiekoties ar Nāhodas mēra vietnieku Janu Čtrvtečku, vēstniece pauda gandarījumu un gatavību turpināt ilggadējo sadarbību starp vēstniecību un Nāhodas pilsētu. “Prieks par aktīvo sadarbību starp Bausku un Nāhodu dažādās jomās - kultūrā, vēsturē, sportā, starp abu pilsētu skolām, koriem un deju kolektīviem. Šī sadarbība stiprina saikni starp abām mūsu valstīm un cilvēkiem,” teica  G. Pastore.

Vēstniece pauda prieku, ka vairāk jau kā desmit gadus Nāhodā notiek “Kurzemes svētki” un Latvijas vēsturē nozīmīgais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons tiek pieminēts arī Čehijā. Nāhodas mēra vietnieks Jans Čtrvtečka ielūdza vēstnieci uz šogad 7. septembrī Nāhodā paredzētajiem „Kurzemes svētkiem”, kuri atkal atzīmēs kultūras un mākslas tradīcijas, kuras pirms vairāk nekā divsimt gadiem ieviesa hercoga Bīrona ģimene.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā