Ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem uz Poliju

24.01.2020. 13:45

Vietējie likumi un tradīcijas

Polijā pieļaujamais alkohola saturs transporta līdzekļa vadītāja asinīs ir 0.2 promiles.

Polijā ir ieviesta samaksa par dažu autoceļu izmantošanu. Nodevu transportlīdzekļiem ar pilnu masu mazāku par 3,5 t. var samaksāt kā manuāli, iebraucot maksas ceļa posmā, tā arī izmantojot elektronisko ceļu nodevas iekasēšanas sistēmu (viaTOLL, links uz https://www.viatoll.pl/en/ ), transportlīdzekļiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t. ir jāiegādājas speciāla ierīce. Detalizēta informācija par samaksas veidiem, nodevu likmēm un ar nodevu aplikto ceļu karti ir pieejama viaTOLL mājaslapā https://www.viatoll.pl/en/ Maksas ceļu tīkls pastāvīgi paplašinās, tāpēc pirms došanās uz Poliju iesakām iepazīties ar aktuālo viaTOLL (links uz https://www.viatoll.pl/en/ ) ceļu tīklu.

Vairāk par ceļošanu uz Poliju ar autotransportu

Polijā tiek pakāpeniski ieviests aizliegums veikt tirdzniecību svētdienās. 2020.gadā veikali veic tirdzniecību vien septiņas svētdienas gadā, tostarp divas svētdienas pirms Ziemassvētkiem un vienu pirms Lieldienām.

Kalendārs 2020.gadam

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā Polijā, aicinām lūgt palīdzību tuvākajā policijas iecirknī vai policistam un nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Polijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ārkārtas telefonu numuri Polijā: 112, Policija 997, Ātrā palīdzība 999. 

Jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, iesakām pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.