Autotransporta vadīšana Polijā

20.03.2019. 09:07

Ceļu satiksmes noteikumi Polijā ir pielāgoti noteikumiem, kuri ir obligāti Eiropas Savienībā.

Pirms došanās uz Poliju ar savu autotransportu, lūdzam iepazīties ar informāciju portālā Tava Eiropa.

Ceļu satiksmes noteikumu neievērošana draud ar naudas sodu un soda punktiem. Kas attiecas uz citu valstu pilsoņiem, tad informācija par nopelnītajiem soda punktiem tiek nosūtīta atbilstošās valsts kompetentajām iestādēm.

Pieļaujamais alkohola saturs transporta līdzekļa vadītāja asinīs ir 0.2 promiles.

Transporta līdzekļa vadītājam un priekšā sēdošajam pasažierim ir pienākums braukšanas laikā piesprādzēties ar drošības jostām.

Transporta līdzeklim jābūt aprīkotam ar aptieciņu, ugunsdzēšamo aparātu un avārijas trijstūri. Bērni, kuru vecums nepārsniedz 10 gadus, drīkst braukt tikai speciālā bērnu sēdeklī.

Apdzīvotā teritorijā transporta līdzekļa kontroli var veikt policijas darbinieks gan formas tērpā, gan civilajās drēbēs kā dienā, tā arī naktī. Neapdzīvotajā teritorijā transporta līdzekļa kontroli var veikt tikai policijas darbinieks formas tērpā, turpretī - dienā arī policijas darbinieks civilajā apģērbā, atrodoties blakus policijas atbilstoši trafarētam autotransportam.

Vairākums degvielas uzpildes staciju gar galvenajiem valsts ceļiem un lielākajās pilsētās strādā visu diennakti.


Pārdošanā ir:

·         94 benzīns;

·         95 un 98 benzīns

·         95 benzīns autotransportam bez katalizatoriem;

·         dīzeļdegviela (ON)

·         sašķidrinātā gāze (LPG)

Taksometru pieturas tiek apzīmētas: „Taxi”. Pats labākais variants ir pieteikt taksometru pa telefonu. Izbraucot ārpus pilsētu robežām, kā arī sestdienās un svētdienās, un nakts stundās no 22.00 līdz 06.00 samaksa ir augstāka.