Informācija ceļotājiem uz Poliju

29.11.2020. 14:30

Polijā ir slēgtas visas kultūras iestādes (teātri, kino, muzeji, mākslas galerijas, kultūras nami), viesnīcās var palikt tikai viesi, kuri ir darba braucienā. Tāpat ir slēgtas sanatorijas, baseini, akvaparki, sporta zāles, kā arī kafejnīcas un restorāni (pakalpojumi tiek sniegti tikai līdzņemšanai vai piegādēm).

Visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām. 

No 13. jūnija ir atcelta robežkontrole uz Polijas robežām ar ES valstīm. Netiek veikta sanitārā kontrole. Ieceļojot Polijā no ES valstīm, nav jāievēro karantīna. 

Ierobežojumi tiek saglabāti uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu. Polijas robežas ar minētajām valstīm var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos (informācija par robežpunktiem pieejama šeit). ES, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu laulātie un bērni, var ieceļot Polijā no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, lai šķērsotu Polijas teritoriju tranzītā ar mērķi atgriezties savā mītnes zemē. Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājas lapā.

Polijā ir spēkā aviosatiksmes aizliegumi ar noteiktām valstīm. Aktualizētais saraksts ir pieejams Polijas robežsardzes mājas lapā.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Saraksts pa vojevodistēm atrodams šeit.  Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu) nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams šeit.

Savukārt, ja personas veselības stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, var saņemt, zvanot uz Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija saistībā COVID-19:

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā