Krakovā un Katovicē iepazīstina ar tūrisma iespējām Latgalē

24.01.2020. 16:55

2020. gada 24. janvārī divās no lielākajām Polijas pilsētām - Krakovā (Mazpolijas vojevodiste) un Katovicē (Silēzijas vojevodiste), norisinājās Latvijas vēstniecības Polijā organizētie Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” darbsemināri ar vietējiem tūrisma nozares pārstāvjiem. Tikšanos laikā tika prezentētas tūrisma iespējas Latgalē, īpaši akcentējot šī Latvijas kultūrvēsturiskā novada izzināšanu no vēsturiskā, sakrālā, rekreatīvā un kulinārā mantojuma puses.

Iniciatīva organizēt tūrisma seminārus radās pēc Latvijas vēstnieka Polijā Edgara Bondara vizītes Krakovā 2019. gada septembrī un tikšanās ar Krakovas pilsētas un Mazpolijas vojevodistes vadītājiem. Mazpolijas vojevodisti ar Latgali saista īpaša sadarbība, kas ir nostiprināta 2013. gada deklarācijā par partnersadarbību starp Latgales plānošanas reģionu un Mazpolijas vojevodisti.

Semināru Krakovā atklāja vēstnieks E. Bondars un Mazpolijas vojevodistes administrācijas vadītājs, sekretārs Vojcehs Piehs (Wojciech Piech).

Dienas turpinājumā tūrisma semināru Katovicē atklāja vēstnieks E. Bondars kopā ar Silēzijas vojevodas vietnieku Janu Hromšču (Jan Chrząszcz), ar kuru notika arī atsevišķa tikšanās. Tāpat vēstnieks vizītes laikā Katovicē tikās ar Reģionālās tirdzniecības kameras Katovicē vadītāju Tomašu Zjavioniju (Tomasz Zjawiony).

Tūrisma semināru organizēšanai atbalstu sniedza Latvijas goda konsuls Krakovā Rafals Bžoska (Rafał Brzoska) un Latvijas goda konsuls Katovicē Tadeušs Biedzskis (Tadeusz Biedzki).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā