Filmu festivālā Varšavā demonstrē Latvijas dokumentālo filmu “Krustceļš”

15.11.2019. 13:46
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas neatkarības proklamēšanas 101. gadadienas svinību ietvaros Polijā š.g. 14. novembrī Varšavā tika demonstrēta Latvijas dokumentālā filma “Krustceļš” (“Ojczyzna”).  Izcilā Latvijas kinorežisora Jura Podnieka filmas izrāde notika filmu festivālā “Lūzuma gads. 1989. gads Eiropas kino” ("Rok przełomu. 1989 w kinie europejskim"). Filmā caur cilvēku atmiņu prizmu atspoguļoti Latvijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas būtiskākie vēstures notikumi 20. gadsimtā – valstiskās suverenitātes zaudēšana un Atmodas laiks, caurviju pavediens ir 1990. gada Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, kad pirmoreiz pēc 50 okupācijas gadiem Rīgā satiekas dzimtenes un trimdas latvieši.

Filmu festivāls notiek Varšavā kinoteātrī “Luna” no 13. līdz 17. novembrim. Filmu festivāla mērķis ir atspoguļot 1989. gada nozīmi Eiropas un pasaules vēsturē. Festivālā tiek demonstrētas 10 valstu (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Austrijas, Rumānijas) mākslas un dokumentālās filmas, kas stāsta par komunistiskās iekārtas sabrukumu un politisko transformāciju Centrālajā un Austrumeiropā, akcentējot katrai valstij būtiskus notikumus un personības.

Filmas “Krustceļš” dalību festivālā organizēja Latvijas vēstniecība Polijā sadarbībā ar Jura Podnieka studiju, projekts norisinājās Latvijas valstiskuma simtgades pasākumu ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā