Polijā tiek atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadskārta

22.08.2019. 11:55
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 21. augustā Varšavā Polijas Tautas piemiņas institūta Izglītības centrā (Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN, Ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa) notika Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts svinīgs pasākums, ko kopīgi organizēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Polijā, Latvijas Nacionālais arhīvs un Polijas Tautas piemiņas institūts. No Latvijas puses pasākuma viesus uzrunāja Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars un Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža. Pieminot Baltijas ceļa 30. gadskārtu, tika uzsvērta nevardarbīgās akcijas loma Baltijas valstu suverenitātes atjaunošanā, kā arī tautu ciešā sadarbība cīņā par brīvību un neatkarību. Piemiņas pasākumu apmeklēja diplomātiskā korpusa pārstāvji, institūta darbinieki, diasporas pārstāvji un citi interesenti.
 
Pasākums bija saistīts ar Polijas Tautas piemiņas institūta Izglītības centrā no 20. jūlija līdz 26. augustam apskatāmo Latvijas Nacionālā arhīva izstādi “Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā”.  Izstāde iepazīstina ar triju Baltijas valstu foto, video un dokumentālajiem materiāliem par Baltijas ceļu. Izstādi veidojis Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Lietuvas Centrālo valsts arhīvu un Igaunijas Nacionālo arhīvu. Izstādē iekļauti arī materiāli no privātām kolekcijām, vairāki tiek izrādīti plašākai publikai pirmo reizi. Izstāde Varšavā eksponēta ar Latvijas vēstniecības Polijā atbalstu Latvijas valstiskuma simtgades pasākumu ietvaros.

Svinīgā pasākuma laikā tika rādīta arī Latvijas Institūta par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai publicētā īsfilma "Act Baltic Way".

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā