Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas darba vizīte Polijas Republikā

10.05.2019. 12:23

2019. gada 8.-9. maijā norisinājās Latvijas izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas darba vizīte Polijā. Tās ietvaros ministre tikās ar Polijas Senāta maršalu Staņislavu Karčevski (Stanisław Karczewski), Polijas izglītības ministri Annu Zalevsku (Anna Zalewska), Polijas Sejma Izglītības komisiju, Varšavas Universitātes Baltijas valodniecības nodaļas vadību un pasniedzējiem, kā arī piedalījās arheoloģiskās izstādes “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture” atklāšanā Polijas Senātā. Ministres parakstītāja abu valstu kultūras un izglītības sadarbības programmu 2019.-2022. gadam. Dokuments paredz sadarbības paplašināšanu kultūras jomā, pieredzes apmaiņu izglītības jomā, latviešu valodas un kultūras popularizēšanu Polijā un poļu valodas un kultūras popularizēšanu Latvijā, kā arī sadarbības attīstīšanu jaunatnes politikā un sportā.

Tiekoties ar poļu amatpersonām, ministre I. Šuplinska pārrunāja izglītības reformu īstenošanas aktualitātes. Šajā laikā gan Latvijā, gan Polijā notiek vairākas reformas, kas risina līdzīgas problēmas valstu izglītības sistēmās. Svarīgākās no tām ir pedagogu atlogojuma, mazo reģionālo skolu saglabāšanas, mācību satura un metodikas, kā arī citi jautājumi.

Latvijas vēstniecības Polijā telpās izglītības ministre, tiekoties ar Poznaņas Ādama Mickeviča universitātes Valodniecības institūta Baltistikas nodaļas pārstāvēm,  pasniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas dāvinājumu – grāmatas latviešu valodā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā