Varšavā atklāta izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”

09.05.2019. 18:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Svinot Latvijas simtgadi un simto gadadienu kopš Polijas neatkarības atjaunošanas, 2019. gada 9. maijā Polijas Senāta telpās tika svinīgi atklāta izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”. Izstāde tapusi sadarbojoties Latvijas vēstniecībai Polijā, Polijas vēstniecībai Latvijā, Valsts Arheoloģijas muzejam Varšavā, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Viļakas novada muzejam, Viļakas un Šķilbēnu katoļu draudzēm, Viļakas pašvaldībai un Polijas Senātam.

Izstādē apskatāms Latvijas, īpaši Latgales, un Polijas kopīgais kultūras mantojums: arheoloģiskie priekšmeti, vēsturiskie dokumenti un fotogrāfijas. Izstādē uzsvērts, ka Latvijas un Polijas draudzīgo divpusējo attiecību pamatā ir kopīgs vēsturiskais mantojums, poļu tautai ir bijusi būtiska loma Latgales kultūras attīstībā.

No Latvijas puses izstādi atklāja Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Viļakas novada muzeja direktore Rita Gruševa, savukārt no Polijas puses - senators Kazimirs Kleina (Kazimierz Kleina) un Valsts Arheoloģijas muzeja Varšavā direktors Vojcehs Bžeziņskis (Wojciech Brzeziński).

Izstāde Polijas Sejma telpās ir apskatāma no 2019. gada 30. aprīļa līdz 13. maijam.  Iepriekš izstāde bija skatāma Latvijā – Viļakas novada muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā