Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni / nepilsoni

20.02.2020. 17:35

Ārzemēs dzimušais bērns ir atzīstams par Latvijas pilsoni, ja viņa dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki ir Latvijas pilsoņi.

Dokumentus bērna reģistrācijai var iesniegt vēstenicībā personīgi vai pa pastu.

Pieteikt apmeklējumu var:

 1. izmantojot elektronisko pierakstu sistēmu: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/francija/index
 2. piezvanot uz vēstniecību + 33 1 536 458 16
 3. nosūtot e-pastu uz adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, vēstniecībā personīgi vai pa pastu ir jāiesniedz šādi dokumenti:

 • bērna dzimšanas apliecības (vai izraksta no dzimšanas reģistra) oriģināls franču valodā vai notariāli apliecināta kopija;
 • vecāku personu apliecinošu dokumentu parakstītas un datētas kopijas ar pašrocīgi uzrakstītu norādi uz tām: Es, (vārds, uzvārds), piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai;
 • bērna personu apliecinoša dokumenta kopija (ja tāds ir) par jau iegūto pilsonību, kuru paraksta un datē viens no vecākiem (Latvijas valstspiederīgais) un pašrocīgi veic norādi uz tās: Es, (vārds, uzvārds), piekrītu, ka mana bērna datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai;
 • mātes un tēva iesniegums ar lūgumu reģistrēt bērnu par Latvijas pilsoni (veidlapa) (veidlapā jānorāda bērna vārds un uzvārds latviešu valodā); 
 • par bērna vārda un uzvārda pareizu atveidi latviešu valodā, lūdzam konsultēties ar Latviešu valodas aģentūru, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot šo saraksti iesniedzamajiem dokumentiem.
 • Par pakalpojumu ir jāmaksā konsulārā nodeva 40.00 EUR.

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas nepilsoni, papildus iepriekšnorādītajiem dokumentiem, jāiesniedz:

 • izziņa no Francijas kompetentās iestādes, ka bērnam nav Francijas pilsonības;
 • izziņa no otra vecāka izcelsmes valsts kompetentās iestādes, ka bērnam nav šīs valsts pilsonības, un tās tulkojums latviešu valodā, kas veikts pie zvērināta tulka (ja izziņa nav izsniegta angļu, franču, krievu vai vācu valodā).

Lēmumu par pilsonības piešķiršanu pieņem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un par to nosūta vēstuli bērna vecākiem uz norādīto adresi ārzemēs. Pēc pilsonības piešķiršanas un personas koda saņemšanas, bērnam var pieteikt pasi un / vai personas apliecību.

 

SVARĪGI:

 • Lai saņemtu konsulāro pakalpojumu vēstniecībā, lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši par savu dzīvesvietu Francijā vai Monako. Ja tas vēl nav noticis, nosūtiet mums papildus zemāk minētiem dokumentiem arī aizpildītu iesniegumu par savu adresi. 
 • Elektroniski dzīvesvietu iespējams arī reģistrēt portālā www.Latvija.lv.
 • Iesniegumu par dzīvesvietu var aizpildīt arī vēstniecība, apmeklējuma laikā.
 • Par konsulārajiem pakalpojumiem iespējams norēķināties tikai ar maksājumu kartēm (vēstniecībā) vai bankas pārskaitījumu. Par informāciju maksājumam ar bankas pārskaitījumu, lūdzam sazināties ar vēstniecību.
 • Ja vēlaties, lai gatavs dokuments tiktu nosūtīts Jums ierakstītā sūtījumā Francijas / Monako robežās, ir jāsamaksā konsulārā nodeva 10 EUR apmērā vai vēstniecībā ir jāiesniedz  APMAKSĀTA APLOKSNE AR NORĀDĪTU DZĪVESVIETAS PASTA ADRESI. Aploksnei jābūt izsekojamai un izsniedzamai personai pret parakstu.