Atteikšanās no nepilsoņa statusa

20.02.2020. 17:25

Pieteikt apmeklējumu vēstneicības konsulārajā nodaļā var:

 1. izmantojot elektronisko pierakstu sistēmu: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/francija/index
 2. piezvanot uz vēstniecību + 33 1 536 458 16
 3. nosūtot e-pastu uz adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saskaņā ar likuma „Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (turpmāk – likums) 6.panta pirmo daļu Latvijas nepilsonim, kurš ieguvis citas valsts pilsonību (pavalstniecību), ir pienākums atteikties no nepilsoņa statusa 30 dienu laikā pēc šādas pilsonības (pavalstniecības) iegūšanas.
Saskaņā ar likuma 6.panta otro daļu Latvijas nepilsonim, kuram tiek garantēta kādas valsts pilsonība (pavalstniecība) vai ir izsniegts kādas ārvalsts ceļošanas dokuments, ir tiesības atteikties no nepilsoņa statusa.

Lai atteiktos no Latvijas nepilsoņa statusa, personai jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā vai Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs jāiesniedz:

 1. iesniegums par atteikšanos no nepilsoņa statusa;
 2. Latvijas nepilsoņa pase;
 3. dokumenta, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu, parakstīta un datēta kopija ar pašrocīgi uzrakstītu norādi uz tās: Es, (vārds, uzvārds), piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai.

Par atteikšanos no nepilsoņa statusa jāsedz konsulārā nodeva par dokumentu pārsūtīšanu 40.00 EUR apmērā.

Nepilngadīgas personas vārdā iesniegumu par atteikšanos no nepilsoņa statusa iesniedz šīs personas vecāki vai tās likumīgais pārstāvis. Ja nepilngadīgā persona ir sasniegusi 15 gadu vecumu, tad, lai atteiktos no nepilsoņa statusa, ir nepieciešama tās rakstveida piekrišana.

Ja persona likumā noteiktajā kārtībā neatsakās no Latvijas nepilsoņa statusa, saskaņā ar likuma 7.panta pirmās daļas 3.punktu tai atņem Latvijas nepilsoņa statusu.

 

SVARĪGI:

 • Lai saņemtu konsulāro pakalpojumu vēstniecībā, lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši par savu dzīvesvietu Francijā vai Monako. Ja tas vēl nav noticis, nosūtiet mums papildus zemāk minētiem dokumentiem arī aizpildītu iesniegumu par savu adresi. 
 • Elektroniski dzīvesvietu iespējams arī reģistrēt portālā www.Latvija.lv.
 • Iesniegumu par dzīvesvietu var aizpildīt arī vēstniecība, apmeklējuma laikā.
 • Par konsulārajiem pakalpojumiem iespējams norēķināties tikai ar maksājumu kartēm (vēstniecībā) vai bankas pārskaitījumu. Par informāciju maksājumam ar bankas pārskaitījumu, lūdzam sazināties ar vēstniecību.
 • Ja vēlaties, lai gatavs dokuments tiktu nosūtīts Jums ierakstītā sūtījumā Francijas / Monako robežās, ir jāsamaksā konsulārā nodeva 10 EUR apmērā vai vēstniecībā ir jāiesniedz  APMAKSĀTA APLOKSNE AR NORĀDĪTU DZĪVESVIETAS PASTA ADRESI. Aploksnei jābūt izsekojamai un izsniedzamai personai pret parakstu.