Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums pasniedz Latvijas valsts apbalvojumu sabiedriskajam darbiniekam Albertam Vītolam

14.07.2021. 19:21

14. jūlijā Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzdevumā pasniedza IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni Albertam Mārim Vītolam. Ilggadējais Kanādas latviešu izglītības, kultūras un sabiedriskais darbinieks Alberts Māris Vītols par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ir iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku 2020. gada 30. oktobrī.

Alberts Vītols ir ilggadējs un pašaizliedzīgs sabiedriskais darbinieks, kas veicinājis latviešu tautas kultūras saglabāšanu un Latvijas brīvības atgūšanu. Alberts vairāk nekā 30 gadus ir bijis Toronto Latviešu ģimnāzijas, Garezera Vasaras vidusskolas, Beverīnas un Kursas vidusskolu audzinātājs un skolotājs, kur mācījis dziedāšanu, literatūru, tautas dejas, ģeogrāfiju un vēsturi. Vairāk nekā 40 gadus Alberts dzied latviešu koros, ansambļos un dejo tautas dejas, kā arī aktīvi uzstājas gan kā solists, ģitārists un vokālists, gan arī kopā ar ģimeni - dzīvesbiedri Mariju un dēlu Alistāru, popularizējot latviešu kultūru svešumā. Alberts ir zināms arī kā jauniešu rokgrupas “Skandāls” dalībnieks, kas kopā ar “Jumpravu” 1989. gada vasarā piedalījās politiskās akcijās Latvijā. Alberts bijis iesaistīts politiskās demonstrācijās vairākkārt un daudzviet, arī ārpus Kanādas. Alberts Vītols ir uzstājies ar “Jumpravu”, “Remix”, “Jauns Mēness”, kā arī ar “Čikāgas piecīšiem”. Alberts ir bijis “Čikāgas piecītis” daudzus gadus un piedalījies arī leģendārās grupas 2011. gada 50 gadu jubilejas tūrē Latvijā u. c.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā