Vēstnieks Kārlis Eihenbaums pasniedz Atzinības krustu Kanādas kultūras darbiniecei

21.12.2020. 23:01

Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums 2020. gada 18. decembrī Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzdevumā par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā pasniedza Atzinības krustu Kanādas latviešu kultūras darbiniecei Laurai Irēnei Adlerei.

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2020. gada 30. oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 30. pantam Lauru Irēni Adleri apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par Atzinības krusta virsnieci.

Pasniedzot augsto Latvijas apbalvojumu, vēstnieks Kārlis Eihenbaums uzsvēra, ka ir patiess prieks par kopā ar Lauru Adleri veiksmīgi realizētajiem projektiem, minot, Akadēmiskā kora “Latvija” pirmo viesturneju Kanādā 2019. gādā un izcilā latviešu komponista Ērika Ešenvalda piepildīto braucienu 2018. gadā.  “Tie ir mūsu kopdarba veiksmīgi paraugi, kas ir tālāk stiprināmi. Domāšana radoši un cieša sadarbība, dara mūs stiprus un ļauj citiem uzzināt un izzināt Latviju”, uzsvēra vēstnieks Eihenbaums. Kārlis Eihenbaums izteica gandarījumu, ka var augsto Latvijas novērtējumu nodot gados jauniem. Tas apliecina, ka latviskā kultūras tradīcija turpinās. Latvijas kultūra ir arī atbalsts mūsu drošības centieniem, atbalsts mūsu brīvībai un neatkarībai, uzsvēra vēstnieks Eihenbaums. Vēstnieks pateicās arī Lauras Adleres ģimenei un īpaši mātei Valdai Adlerei par latviskuma saglabāšanu.

Apbalvojuma pasniegšanas ceremonija notika ievērojot Covid-19 pandēmijas veselības drošības pasākumus Hamiltonas Kristus evanģēliski-luteriskajā latviešu baznīcā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā