Vēstnieks Kārlis Eihenbaums sveic Latviešu māju "Kristus dārzs" 35 gadu jubilejā

02.12.2020. 20:18

Vēstnieka Kārļa Eihenbauma apsveikuma video:

1. decembrī Latviešu mājas “Kristus dārzs” (Kristus Darzs Latvian Home) 35. gadadienā, Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums sveica aprūpes nama iemītniekus un darbiniekus jubilejā.

Vēstnieks Eihenbaums norādīja, ka neskatoties uz to, ka apaļo gadskārtu šogad atzīmējam neierastos apstākļos, latviešu aprūpes nama iemītnieki un darbinieki, veiksmīgi iztur pandēmijas pārbaudījumus. “Šis nav viegls laiks nevienam. Nedz aprūpes nama iemītniekiem, nedz tā darbiniekiem, kas dod drošību un labklājību. Tas ir kā pārbaudījums mūsu varēšanai. Esmu pārliecināts, ka kopā, mēs visu paveiksim godam.”

Vēstnieks apsveikumā uzsvēra, ka latviešiem Kanādā ir pamatots lepnums par sevi, par savu tautu un savu izcelsmes valsti – Latviju, un ar gandarījumu konstatē, ka Kanādā sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs godam plīvo arī pie “Kristus dārza” nama. “Tā krāsās jau trešo gadu pēc kārtas izgaismojām vareno Niagāras ūdenskritumu. Mūsu karogi lepni pacelti pie vairāku Kanādas pilsētu rātsnamiem. Tas viss ir arī atgādinājums par jums, kas šo valsti cēluši un stipru darījuši, neaizmirstot arī savu latvisko izcelšanos. Arī “Kristus dārzs” ir šī latviskuma apliecinājums. Tur jūties kā latvietis gan rūpēs, gan vidē.

Mēs esam stipra tauta, kas nenogurst, kas nepadodas. Mēs latvieši jau katrs esam kā Lāčplēsis un kā Spīdola, spīta un neatlaidības pilni, nesalaužami savās domās un centienos - būt brīviem un būt neatkarīgiem! Mēs ar gara spēku stāvam pretī naidam un netaisnībai. Dažādie izaicinājumi mūs norūda un dara mūs stingrus, mēs kļūstam nelokāmi, bet nezaudējam savu labestību un krietnumu.”

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums novēlēja visai “Kristus dārza” saimei veselību un izturību, kā arī stipru garu un možu prātu arī turpmāk.

Latviešu māja “Kristus dārzs” atrodas pie Toronto, Vudbridžā. Tas ir lielākais šāda veida aprūpes centrs ārpus Latvijas. Tur pastāvīgi uzturas ap 100 latviešu izcelsmes senioru. Aprūpes centrs tā iemītniekiem piedāvā dzīvot latviskā vidē ar izvērstu kultūras programmu, nodarbībām un latviskām maltītēm. “Kristus dārza” projekta ideja radās 1960. gadā un, pateicoties Kanādā dzīvojošo latviešu ziedojumiem un atbalstam, 1985. gada decembrī “Kristus dārzs” vēra durvis pirmajiem iemītniekiem.

Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums ir šīs Kanādas latviešu aprūpes organizācijas goda priekšsēdētājs uz līdzekļu vākšanas kampaņas laiku.

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums kopā ar dzīvesbiedri Ināru Eihenbaumu vairākkārt ir apmeklējis “Kristus dārzu”, tikušies un uzrunājuši iemītniekus, kā arī tā vadību pārrunātas sadarbības iespējas. Covid-19 pandēmijas laikā, tās pašā sākumā, Latvijas vēstnieka dzīvesbiedre Ināra Eihenbauma dāvināja savas pašdarinātās sejas aizsargmaskas un galvassegas aprūpes nama iemītniekiem un personālam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā