Vēstnieks Kārlis Eihenbaums pārrunā Kanādas-Latvijas attiecības ar Ēnu kabineta ārlietu ministru

06.11.2020. 23:19

29. oktobrī Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums pārrunāja Latvijas un Kanādas attiecības ar Kanādas Ēnu kabineta ārlietu ministru Maiklu Čongu (The Honourable Michael Chong PC MP), kas pārstāv opozīcijas Konservatīvo partiju.

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums apsveica deputātu Maiklu Čongu ar iecelšanu jaunajā atbildīgajā amatā, kurā viņš nomaina pašreizējo Konservatīvās partijas līderi Erinu O’Tūlu (The Honourable Erin O’Toole PC CD MP), kas ir liels Latvijas draugs. Vēstnieks pateicās par konservatīvo pastāvīgo atbalstu ciešākām divpusējām attiecībām. Vēstnieks izteica prieku, ka Kanādā tas ir no visām politiskajām partijām, bet konservatīvo, kas ir lielākā opozīcijas partija, atbalsts un izpratne, ir īpaši svarīga, kā arī nozīmīga loma attiecību tālākā stiprināšanā. Vēstnieks K. Eihenbaums izteica viedokli, ka Kanādai, kas tik sekmīgi un prasmīgi vada NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā, tas būtu jāturpina arī turpmāk, arī pēc 2023. gada. Latvijas un Kanādas attiecības ir divu draugu un divu sabiedroto sadarbība, iestāšanās par drošu un starptautiskajos noteikumos balstītu kārtību. Vēstnieks arī pievērsa uzmanību demokrātiskajiem procesiem Baltkrievijā un demokrātiskajai pasaulei nepieņemu opozīcijas apspiešanu. Tika pārrunāta arī uztraucošā situācija Krievijā, t. sk. opozīcijas pārstāvja Aleksija Ņavaļnija saindēšana.

Maikls Čongs vēstniekam apliecināja Kanādas atbalstu un vēlmi cieši sadarboties kā sabiedrotajiem, uzsverot Kanādas tradicionāli ciešās un draudzīgās saites ar Latviju, kas ir tās NATO sabiedrotais, kā arī uzticams partneris. Maikls Čongs arī atzīmēja, ka ir lepns, ka simtiem Kanādas bruņoto spēku karavīru ir dienestā Latvijā, kur tika izvietoti NATO uzdevumā. Viņš ir gandarīts par viņu lielisko dienestu un nozīmīgumu starptautiski. Kanādas konservatīvie atbalsta kanādiešu iesaisti reģionā, kas ir lielākā starptautiskā militārā operācija pašreiz. Tā ir nozīmīga daļa no NATO nodrošināšanas un atturēšanas pasākumiem, kas ir kā atbilde uz agresivitāti un svešu zemju sagrābšanu.

Maikls Čongs uzsvēra, ka Kanādas konservatīvo pārliecība ir arī par tirdzniecības paplašināšanu ar valstīm, kas ir par brīvu tirdzniecību un, kas ir sabiedrotie ar vienādu vērtību izpratni. Viņš norādīja uz brīvā tirdzniecības līguma ar Eiropas Savienību - CETA paplašinātajām iespējām, kas attiecas arī uz Latviju. Viņa pārliecība ir, ka Kanādai ir jāsadarbojas ar Latviju un citām Eiropas demokrātijām, lai sniegtu pretsparu autoritārajiem režīmiem.

Informācija par tikšanos angliski: Readout: Shadow Foreign Affairs Minister Michael Chong Speaks with the Republic of Latvia's Ambassador to Canada, H.E. Kārlis Eihenbaums

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā