Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums tiekas ar Kanādas Kara muzeja vadību

11.08.2020. 00:18

7. augustā Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums apmeklēja Kanādas Kara muzeju. Vēstnieks Kārlis Eihenbaums, dzīvesbiedre Ināra un aizsardzības atašejs pulkvedis Agris Ozoliņš bija uzaicināti, kā īpašie viesi un piedalījās Otrā pasaules un Aukstā kara vēsturiskās militārās tehnikas demonstrējumos, kā arī tikās ar muzeja vadību.

Vēstniecībai ir izveidojusies cieša sadarbība ar Kara muzeju. Tiek veicināta sadarbība ar muzejiem Latvijā. Šogad Kanādas federālajā muzejā bija skatāma ceļojošā izstāde “Latvijas traģēdija-1941”. Šī izstāde, kas atspoguļo tikai vienu Otrā pasaules kara gadu, kā tas traģiski ietkmēja Latvijas likteni, ir tapusi sadarbojoties Latvijas Okupācijas muzejam un muzejam “Ebreji Latvijā”. Tās izstādīšanu Kanādā rosināja vēstniecība un to atbalstīja Latvijas Aizsardzības un Ārlietu ministrijas.

Tiekoties ar muzeja direktori Kerolainu Dromagjē (Caroline Dromaguet) vēstnieks izteica pārliecību, ka sadarbības pamats ir ielikts un priecē, ka ir abpusēja interese vienam par otru vairāk uzzināt un, mazinoties pandēmijas rezultātā noteiktajiem ierobežojumiem, tiks rasti jauni sadarbības veidi t. sk. attālināti.

Izstāde “Latvijas traģēdija-1941”, kas jau ir piesaistījusi interesi par Latvijas vēstures lappusēm, tiks izrādīta arī citās vietās gan Otavā, gan arī citur Kanādā. Tā līdzīgi kā citas izstādes, ko Latvijas vēstniecība pēdējos gados ir izrādījusi Kanādā, palīdz labāk saprast arī mūsdienu politisko, vēsturisko un drošības kontekstu Latvijā, Baltijā un Eiropā.

Kanādas kara muzeja vadītāji izteica ieinteresētību Latvijā plašākai publikai parādīt Kanādas militārās vēstures spožākās lapaspuses. Muzeja kolekciju direktors Džeimss Vithams (James Whitham), kas gada sākumā viesojās Latvijā, mudināja nepazaudēt un krāt vēstures liecības arī par Kanādas kontingenta klātbūtni NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvaros Latvijā, "lietas, kas šobrīd liekas mazāksvarīgas, pēc gada jau ir vēstures liecība". Vēstnieks norādīja, ka veiksmīgā Kanādas darbība NATO misijā Latvijā, kurai tikko apritēja 3 gadi, jau tagad ir mūsu kopēja vēsture, ar ko jālepojas.
Sarunas dalībnieki dalījās ar pieredzi un idejām kā plašāk un veiksmīgāk skaidrot vēstures liecības, neļaujot destruktīviem spēkiem viltot un sēt šaubas par vēstures faktiem un notikumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā