Latvija vēstniecība Kanādā 7. Eiropas Savienības īsfilmu festivālā piedalās ar filmu “Sarauj, Just!” on-line.

11.05.2020. 17:46

No 14. līdz 21. maijam 7. Eiropas Savienības īsfilmu festivāla ietvaros on-line platformā tiks izrādīta Latvijas režisora Pāvela Gumeņņikova īsfilma “Sarauj, Just!”. Eiropas Savienības īsfilmu festivāls Kanādā tiek organizēts ciešā ES dalībvalstu vēstniecību un ES Delegācijas sadarbībā ar Kanādas Filmu institūtu. Festivālā, kas šogad, korona vīrusa radīto ierobežojumu rezultātā notiek on-line režīmā, izrādīs 22 ES dalībvalstu īsfilmas, kuru vidū ir dokumentālās, drāmas un animācijas darbi. Filmas tiek izrādītas bez maksas, iepriekš reģistrējoties Kanādas Filmu institūta mājas lapā: www.cfi-icf.ca.

Latvijas režisora filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem. Filma ir ieguvusi starptautisku atzinību - galveno balvu Itālijā "Giffoni Film Festival" un Austrālijas "Freshflix" īsfilmu festivālā uzvarējusi kategorijā - labākā filma. 2017. gada starptautiskajā īsfilmu festivālā  “Manhatan Short” filmas galvenais aktieris Aleksandrs Ronis ieguva labākā aktiera godalgu. 

Filmas galvenais varonis Justs ir programmētājs, kas avārijas rezultātā kļuvis par invalīdu un dienas aizvada ratiņkrēslā. Kādu dienu viņš iepazīstas ar Ievu. Neilgi pēc iepazīšanās Ievai no rokām kāds izrauj somiņu....

Filmas reklāmkadri:  https://www.youtube.com/watch?v=3swq2relymY

Stāsts par galveno varoni: https://www.youtube.com/watch?v=DtkWokgZnu0

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā