“Latvijas traģēdija 1941” Kanādas Kara muzejā apskata deputāti un vēstnieki

13.03.2020. 21:40
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

12. martā Kanādas Kara muzejā eksponēto Latvijas Okupācijas muzeja un muzeja “Ebreji Latvijā” kopīgi veidoto izstādi “Latvijas traģēdija 1941” apskatīja Kanādas Parlamenta Kanādas-Ziemeļvalstu-Baltijas Parlamentārās draudzības grupas vadītājs Džeimijs Šmāle (Jamie Schmale M.P.), Baltijas valstu vēstnieki, Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā (LNAK) prezidents Andris Ķesteris, parlamenta un vēstniecību darbinieki.

Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums uzrunā norādīja uz izstādes īpašo aktualitāti gadā, kad pieminām Otrā Pasaules kara beigas un nežēlīgā kara upurus, aicinot būt modriem un noturīgiem, iestājoties par kopējām vērtībām, demokrātiju un brīvību.

Muzeja ģenerāldirektore Kerolaina Dromaguē (Caroline Dromaguet) pateicās par izstādi, norādot uz nepieciešamību kanādiešus informēt par notikumiem, par kuriem viņi zina mazāk. Izstāde ir ļoti ilustratīva un jācer uz tālāko sadarbību ar muzejiem Latvijā, uzrunā norādīja muzeja ģenerāldirektore. Vēstnieki un LNAK prezidents pateicās par Latvijas vēstniecības veikumu, kā labu paraugu, kam sekot un izteica cerību, ka šādas izstādes tiks turpinātas.

Izstāde nacionālajā Kanādas Kara muzejā tapusi pēc Latvijas vēstniecības ierosinājuma, sadarbojoties Aizsardzības un Ārlietu ministrijām un ar Kanādas Kara muzeja atbalstu.

Izstāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā