Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums tiekas ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu

05.03.2020. 22:35

5. martā Latvijas vēstniecībā Otavā vēstnieks Kārlis Eihenbaums tikās ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu un pārrunāja Latvijas-Kanādas aktualitātes drošības stiprināšanas laukā. Tika apspriestas iespējas par to, kā tālāk uzlabot kanādiešu informētību par Latviju, mūsu kopējām demokrātiskajām vērtībām, apstākļos, kad Latvijā NATO paplašināto kaujas grupu sekmīgi vada Kanāda un ir vērojams savstarpējās intereses pieaugums.

Valsts sekretārs augstu novērtēja Latvijas vēstniecības Kanādas Kara muzejā organizēto izstādi "Latvijas traģēdija 1941" un tās kupli apmeklēto atklāšanu 4. martā, pateicoties par iniciatīvu un sadarbību, uzsverot šādu projektu nozīmi apkarojot melus un nepatiesību, kas joprojām tiek izplatīta par Latviju un tās vēsturi.

Produktīvajā domu apmaiņā piedalījās arī Latvijas aizsardzības atašejs Kanādā pulkvedis Agris Ozoliņš.

Kanādas vadošās domnīcas Makdonalda-Lorjē institūta apaļā galda diskusijā "Guļot blakus lācim" (Sleeping next to the Bear), valsts sekretārs ar vadošajiem starptautisko attiecību un drošības analītiķiem pārrunāja situāciju Latvijā un plašākā reģionā. Jānis Garisons pateicās domnīcai par interesi par Latviju, kā arī par nenogurstošo cīņu par kopējiem ideāliem, par vārda un domas brīvību, uzdāvinot senlatviešu karavīra aizsargrotu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā