Kanādas un Baltijas valstu pirmās politiskās konsultācijas Otavā

04.03.2020. 16:01

3. martā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks piedalījās pirmajās Kanādas un Baltijas valstu Ārlietu ministriju konsultācijās, kas notika Otavā.

Latvijas rosināto, izvērsto politisko konsultāciju laikā tika apspriesti starptautiskās drošības, reģionālās attīstības un daudzpusējo attiecību jautājumi.

Kanādai ir vadošā loma Baltijas drošībā un tā ir ietvarnācija Latvijā izvietotajai 10 valstu NATO kaujas grupai, kas 2017. gadā, atbildot uz izmaiņām starptautiskās drošības vidē, tika izveidota Baltijā un Polijā.

NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV, kas skaidri demonstrē alianses vienotību un apņemšanos aizsargāt dalībvalstis pret iespējamo agresoru. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā